SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KADIN MECLİSİ CUMHURİYETİN SON GÜNEŞLERİNİ KAHVALTI PROGRAMINDA AĞIRLADI

KADIN MECLİSİ CUMHURİYETİN SON GÜNEŞLERİNİ KAHVALTI PROGRAMINDA AĞIRLADI
Bu haber 26 Nisan 2016 - 15:21 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

 Malkara Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Kadın Sosyal Yaşam Merkezinde (KASYAM) Cumhuriyetin Son Güneşleri olan Malkaralı köy enstitüsü mezunlarını kahvaltı programında ağırladılar.

Malkara Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinin Gönül Dostları grubu tarafından köy enstitüsü mezunlarının anılarını paylaşmak amacıyla proje kapsamında yapılan kahvaltı programına; Belediye Meclis Üyesi Malkara Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, Belediye Meclis Üyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük, Malkaralı köy enstitüsü mezunları Hasan Durmaz, Necati Özdilek, Hakkı Turan, Kamil Girgin, Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri Hülya Kaya, Nilgün Meral, Mihriban Bozkurt, Ayla Türgen ve Neslihan Kökten katıldı.

Malkaralı köy enstitüsü mezunları yapılan kahvaltıda köy enstitüsünde öğrenim gördükleri yıllarını ve öğretmenlik yaptıkları zamanlardaki hatıralarını Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük ve Kadın Meclisi Üyeleri ile paylaştılar.

Belediye Meclis Üyesi Malkara Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu; “Sizler bizler için çok değerli insanlarsınız. Cumhuriyetimizin Son Güneşleri’siniz. Bu memlekette biraz canlılık, biraz Atatürkçülük varsa bu sizlerin sayenizdedir. Köy enstitüsü mezunları olarak sizlerin anıları ve tecrübeleri bizlere bir kılavuz, bir rehber niteliğindedir. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Başkanımız ayrı bir programı olduğundan dolayı bugün aramıza olamadı ama sizlere selamlarını iletti. Bugün hem ben, hem Kadın Meclisi Başkanımız ve hem de Kadın Meclisi Üyelerimiz sizleri ağırlamaktan dolayı büyük bir gurur ve büyük bir mutluluk duyuyoruz. İyi ki varsınız.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Sohbetten büyük bir keyif aldıklarını dile getiren Malkaralı köy enstitüsü mezunları; “Bizi bugün burada toplayıp buluşturan herkese çok teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul’a da sizler aracılığı ile teşekkürlerimizi iletiyoruz. Gerek yapmış olduğunuz ziyaretlerle gerekse yapmış olduğunuz buluşma etkinlikleriyle bizleri çok memnun ediyorsunuz. Bu buluşmalar ve ziyaretler de ilerideki günlere ayrı birer güzel hatıra kalmış olacak.” dediler.

Yapılan kahvaltı programının sonunda Kent Konseyi Başkanı Ali İhsan Uslu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nuran Başkütük ve Kadın Meclisi Üyeleri Cumhuriyetin Son Güneşleri Malkaralı köy enstitüsü mezunlarıyla anı fotoğrafı çekildiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA