Keşan Haber
reklam

İşte 2017’nin Enez’i!

İşte 2017’nin Enez’i!
Bu haber 21 Haziran 2017 - 13:02 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
reklam
  Edirne Hudut Gazetesi  Enez ile ilgili çarpıcı bir haber yayımladı.İlçeden bir çok fotoğraf da paylaşan gazete,bayrama sayılı günler kala son durumu gözler önüğne serdi.
Edirne İl Genel Meclisi’nin ‘Enez Yılı’ ilan ettiği 2017’de yaz sezonunun başlamasına sayılı günler kalmasına rağmen ilçedeki görüntüler ‘pes’ dedirtti… Bayram dolayısıyla bu hafta sonu itibariyle on binlerce ziyaretçiyi ağırlaması beklenen Enez’de sezona hazırlık anlamında atılan adımların yetersizliği akıllarda soru işareti yaratırken ortaya çıkan görüntüler, “Bu nasıl 2017 Enez Yılı?” sorusunu sordurttu…
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İşte 2017'nin Enez'i!Orkun AKMAN
Edirne’nin merkeze en uzak ilçesi olan ve bütün bir yaz sezonunda yüz binlerce insanı ağırlayan Enez, makûs talihini bir türlü yenemiyor. 2014 yerel seçimlerinde tercihini iktidar partisinden yana kullanan ve 3 yıldır iktidar partisinden seçili bir Belediye Başkanı tarafından yönetilen Enezliler, 2017 yılının yaz sezonuna da bildik görüntülerle giriyor.
Edirne İl Genel Meclisi’nin ‘2017 Enez Yılı’ ilan ettiği ve başta hükümetin, belediyelerin,yatırımcı kuruluşların, iş adamlarının ve Trakya Üniversitesi’nin pozitif ayrımcılık uygulayarak yatırım yapma kararı aldığı Enez’deki manzaralar, sezonun açılmasına sayılı günler kala akıllarda soru işareti yaratıyor.
HAFTA SONU 10 BİNLERCE TATİLCİ AKIN EDECEK
Ramazan Bayramı’nın birinci günü olan 25 Haziran Pazar günü itibariyle bölgedeki tüm otel ve pansiyonlar dolup sayıda yazlık da kiraya veririlerken bu doluluk oranına rağmen Enez’de gerekli hazırlıkların yapılmaması tepkilere yol açıyor. Bu hafta sonu itibariyle Ağustos sonuna kadar toplamda 500 bin ziyaretçinin gitmesinin beklendiği ve özellikle hafta sonları bir defada on binlerce tatilciyi ağırlayacak olan Enez’de sezona yönelik hazırlıkların yetersiz olduğu gözlenirken yazlık sahipleri bu sezon da Enez’i zor günlerin beklediğini ifade ediyor.
ÇADIR KAMP ALANININ VAY HALİNE
Altınkum mevkiindeki sahil şeridinde kumsala yönelik hiçbir çalışma yapılmazken bazı özel işletmecilerin de işi ağırdan aldığı gözleniyor. Çadır kamp alanında çadırcılara yönelik hiçbir hazırlığın yapılmadığı, duş ve tuvalet gibi ortak kullanım alanlarının temizlenmediği dikkatlerden kaçmazken geçmiş yıllardaki sorunların bu yıl da aynı şekilde devam edeceği belirtiliyor.
DUŞ VE TUVALET KABİNLERİ İŞLEVSİZ
Sivrisinek sorunu bu yıl da tatilini Enez’de geçirecek olanlar için kâbusa dönüşecekken sahilin temizlenmemesi, çöp ve yabanıl otlardan arındırılmaması, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tedirginlik yaratıyor. Özellikle Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Altınkum’daki bazı noktalara yapılan duş ve tuvalet kabinleri pislikten geçilmezken kabinlerin işlevselliğini yitirdiği gözleniyor. Birkaç cadde dışında diğer yollar toz ve topraktan geçilmezken yolların bozukluğu da bunlara eklenince tatilcilerin bu yıl da aynı manzaralarla karşı karşıya kalacağı ifade ediliyor.
ÖZEL İŞLETMELERDE DE DURUM AYNI
Enez’deki hareketsizlik, özel işletmecileri de etkiliyor. Sezonun açılmasına 1 hafta kala birçok işletme hala tam randımanla hizmet veremezken hafta sonu on binlerce insanın akın etmesiyle birlikte işletmecilerin de büyük sorunlar yaşayacağı kaçınılmaz olarak gözüküyor.
“HANİ 2017 ENEZ YILI İLAN EDİLMİŞTİ?”
Bilindiği gibi Enez, Edirne İl Genel Meclisi tarafından ‘2017 Enez Yılı’ olarak ilan edilmiş olup bu yıl birçok yatırımda Enez’e pozitif ayrımcılık uygulanması yönünde karar alınmıştı. Birçok yazlıkçı, bu duruma atıfta bulunarak “Hani bu yıl 2017 Enez Yılı olacaktı?” sorusunu sorarak hizmetlerin yetersizliğine tepki gösteriyor.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER