SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İP: Bayrağa yapılan saldırıyı kınıyoruz

İP: Bayrağa yapılan saldırıyı kınıyoruz
Bu haber 11 Haziran 2014 - 2:38 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Diyarbakır İli Lice ilçesi kırsalında son günlerde süren olaylar AKP-BDP-PKK bölücü açılımının ikinci perdesinin oynandığı günlerde meydana gelmesi nedeniyle düşündürücüdür. MIT-CIA-İMRALI üçgeninde kotarılan bölünme senaryoları masum insanlar kullanılarak bir başka evreye taşınmak istenmektedir. Bu çerçevede yaşanan olaylar sırasında bayrağımıza yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Buna neden olanların ve yapanların halkımıza hesap vereceğinin bilinmesini istiyoruz.

ABD Enstrümanları ülkemizin bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik sürdürdükleri saldırılarını giderek arttırmaktadırlar. Ancak bu tertiplere başta Kürt yurttaşlarımız olmak üzere, milletimiz pirim vermemektedir. Lice’de bir halk isyanı değil, emperyalist güdümlü bölücü kalkışma vardır.

Abdullah ÖCALAN’ın İmralı sorgusunda dile getirdiği gibi enstrüman olma rolü bugün yapılan uygulamalar ile daha da açığa çıkmaktadır. MIT tarafından kontrol edilen ve ABD senaryolarında rol üstlenenlerin Kürt yurttaşlarımıza vaat edebilecekleri hiçbir şey olamaz. Olsa olsa yıkım, kardeş kavgası, acı ve köle olmayı vaat edebilirler.

Diyarbakır İlinde yankılanan anaların çığlığı bu kirli senaryolara verilen en güzel yanıttır. PKK tarafından çocukları alıkonulan anaların çığlığı tekmil milletimizi yeniden kardeşlik potasında birleştirecektir.

Halkımız tahriklere kapılmamalıdır. Türk-Kürt kardeşliğine her zamankinden daha çok muhtaç olduğumuz günleri yaşamaktayız. Etnik farklılıkları öne sürerek meydana gelebilecek çatışmalar, sadece ülkemizi bölmek, birliğimizi baltalamak isteyenlerin ekmeğine yağ sürer.

Milletimizin aydın birikime sesleniyoruz. Kardeşlik talebine sesleniyoruz. Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği temelinde Türk- Kürt kardeşliği şiarı ile hareket ettiğimizde oynanan bu oyunları bozarız.

 

 

Çetin ALABAK

İşçi Partisi

Keşan İlçe Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA