SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

HOLLANDA’DA VAHŞET YARATAN KATİL POLİSE TESLİM OLDU

HOLLANDA’DA VAHŞET YARATAN KATİL POLİSE TESLİM OLDU
Bu haber 03 Nisan 2022 - 19:21 'de eklendi ve 468 kez görüntülendi.

Mc Donald’s’da çocukların önünde dehşet saçan katil polise teslim oldu.

40 Yıl önce Hürriyet kadrosunda yer alan Torunlar, iki ay önce Ajansxpress’i kurmuştu.

kişi, poz, grup, dik içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturulduHüseyin Torunlar, (soldaki küçük fotoğrafta ortada) 40 yıl önce Hürriyet’in Hollanda kadrosunda yer almıştı.

 

Öndeki sıra soldan sağa:
Telat Sağıroğlu (Haarlem), Turan Gül (Rahmetli oldu-Zaandam), Ünal Öztürk (Şimdiki kaptan), Yasemin Öztürk (Büro menajeri), İlhan Karaçay ( O zamanki kaptan) ( ??? ), Adil Aracı (Den Haag),  Mustafa Koyuncu (Gorinchem), Ergür Dinçkal (Deventer), Muhlis Ayboğan (Venlo),

Orta sıra soldan sağa:
Ahmet Denk (Rotterdam), Kemal Özen, Hüseyin Torunlar (Zwolle), 
(Leiden ???), Nizam Sunguroğlu, Ramazan Ardıç,   (Heerlen ???)

Arka sıra soldan sağa:
Yahya Yiğittop, Necati Çavuşğlu (Utrecht), Şenol Ocaklı (Hoorn),  ( ???),  
Ali Esmer

İlhan KARAÇAY yazdı:

ZWOLLE,- Hollanda’da dün akşam saat 18.00 sularında işlenen çifte cinayet, medyanın gündemine oturdu.
Mc Donald’s adlı snackbarda meydana gelen cinayet, aralarında çocukların da bulunduğu onlarca kişiyi dehşete düşürdü.
Cinayetin çok kalabalık bir ortamda işlenmesi üzerine, kentin belediye başkanı Peter Snijders derhal olay yerine geldi ve titrek bir sesle yaptığı konuşmada, ‘Buradaki yüzü aşkın insanı Allah korudu’ diyerek, katilin yakalanması için polisi seferber ettiğini söyledi. (Katil dün akşam Deventer polisine teslim oldu)metin, yol, kamyon, araba yarışı içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturulduRadyo, televizyon, gazete ve haber portallarında çok geniş yer bulan cinayete kurban gidenler iki Türk kardeşti. Restorancılığın yanında gazetecilik yapan Hüseyin Torunlar ve ağabeyi Ali’nin can verdiği cinayeti işleyen katil kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarının net bir şekilde görüntülediği cinayetten sonra olay yerine gelen polis çok güvenli önlemler aldı.

Görgü şahitleri ve kamera görüntülerine göre, yüze yakın kişinin bulunduğu snackbara giren katil, kendisine yemek siparişi verdikten sonra bir masaya oturdu. Daha sonra silahını çıkararak bitişikteki masada oturan iki kardeşe ateş etmeye başlayan katil şarjörü boşaltana kadar sıktı. Panik içinde kaçmaya başlayan diğer müşteriler, geride dolu dolu tabaklar, paketler ve çantalar bıraktılar.

metin, gök, açık hava, yol içeren bir resim Açıklama otomatik olarak oluşturuldu
Olay yerine gelen polis kuvvetleri, tüm yolları kapatarak geniş güvenlik önlemleri aldı

Neden öldürüldükleri henüz anlaşılamayan iki kardeşten Hüseyin Torunlar, restorancılığın yanında gazetecilik yapan bir dostumdu. 40 yıl önce, Hürriyet kadrosu içine aldığım Torunlar, heyecanı ve girişimciliği ile pek çok haber toplayan bir muhabir olmuştu. Benim, Hürriyet’i Yasemin ve Ünal Öztürk’e devredişimden sonra da görevine devam eden Torunlar, daha sonra Öztürkler’in kurduğu İnterajans’ta da yıllarca çalıştı. İki ay önce, İnterajans’tan ayrılıp Ajansxpress adlı kendi haber portalını kuran Torunlar, beni telefonla aradığı zaman bu gelişmeyi anlatırken, ‘Abi desteğini beklerim’ dediği zaman gözlerim yaşarmıştı.

Torunlar’ın Ajansxpress adlı haber portalındaki son haberi, Türkiye-İtalya maçını içeriyordu. Bu haberi okuduğum öğle saatlerinden sonra, saat 19.00 sularında ölüm haberini aldığım Hüseyin için çok üzüldüm ve göz yaşı döktüm.

Hüseyin’in tüm ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA