SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu,öğrenci velilerine konuştu

Helvacıoğlu,öğrenci velilerine konuştu
Bu haber 04 Aralık 2013 - 16:23 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,TOKİ Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’nda öğrenci velilerine ,”Çocuklarınıza ev almak için değil en iyi eğitimi sağlamak için çalışın.” dedi.

Helvacıoğlu, Keşan TOKİ Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okul Müdürlüğü ve Okul Aile Birliği üyelerinin daveti üzerine öğrenci velileri ile bir araya geldiği toplantıda iş yaşamı, girişimcilik ve velilerin çocuklarını yenidünya düzenine hazırlanması konusundaki bilgi ve deneyimlerini aktardı.

Çocukları geleceğe hazırlamak konusunda en büyük rolün ailede olduğuna dikkat çeken Helvacıoğlu, anne ve babaların çocuklarına ayni zamanda danışmanlık da yapması gerektiğini savundu.

Helvacıoğlu,şunları kaydetti: “Öncelikle ileride daha akılcı ve kendi ayakları üzerinde sağlam durabilen bir nesil yetiştirmek istiyorsak, onlara şimdiden bazı sorumlulukları vermekten korkmamamız gerekiyor. Çocuklarımızın hayatta başarılı olabilmeleri için onlara sadece anne ve babalık değil aynı zamanda danışmanlık ve yol göstericilik yapmamız gerekiyor.  Bundan 10 yıl sonra üniversite mezunu olmak, bilgisayarı iyi kullanabilmek ve İngilizce bilmek inanın artı bir özellik olmayacak. 10 yıl sonra zaten herkes bunları yapabiliyor olacak. O zaman önemli olan fark yaratmak ve yaptığınız iş ne olursa olsun onu iyi yapmak. Çocuklarımıza bu bilinci aşılar ve onlara anne ile babalık dışında danışmanlık yaparsak geleceğe daha sağlam adım atmalarını sağlarız. Artık yabancı dili, teknolojiyi ve eğitimi en üst seviyede almalarını sağlayan aileler olmalıyız. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak konusunda en büyük rol öğretmenlerden önce aileye düşüyor.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA