SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu:Bu güzel yollarda hep birlikte yürüyeceğiz…

Helvacıoğlu:Bu güzel yollarda hep birlikte yürüyeceğiz…
Bu haber 29 Nisan 2021 - 0:25 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi tarafından Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde beton kaldırım yapım çalışmalarına  başlandı.

.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,ilk defa baskı beton kaldırım uygulamasını hayata geçirdiklerini söyledi.

Keşan’ın öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak adına yoğun gayret gösterdiklerini belirten Helvacıoğlu, Ggce gündüz canla başla çalıştıklarını ifade ederek,ilçenin geleceği için kararlı adımları atmaya devam ettiklerini belirti.

2 yıl içinde 35 km  kaldırım ile 25 km yol çalışması yaptıklarını dile getiren Helvacıoğlu,sözlerine şöyle devam etti:” Araç ve yaya trafiğinin her geçen gün arttığının farkındayız. Keşan’da yaptığımız her şey çevre il ve ilçeler adına da yapılıyor. Keşan’a kavşak noktasında ve çevremizden misafir kabul ediyoruz. Keşan’ımızda araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için başlatılan çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bugün Keşan’da ilk defa baskı beton kaldırım uygulamasını hayata geçiriyoruz. Mehmet Gemici Cennet Bahçesi önünde çalışmamızı başlatıyoruz. Keşan genelinde de 5 bin metrekare baskı beton kaldırım çalışmasını hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Beton kaldırım uygulamasını otogar yolunda da yapacağız. Daha sonra yol çalışmalarımız olacak. Bisiklet ve yürüyüş yolu planlamalarımız var. Keşan’ımızda ekiplerimizin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bayramdan sonra özlediği parklara, bahçelere rahatça ulaşacağız.” dedi.

Helvacıoğlu, her gün artan araç trafiği ile birlikte Keşan’ın gelecek yıllarını tasarlamak gerektiğine kayıt düşerek;”. Trafikte rahatlama sağlayacak önemli adımları program dahilinde sırasıyla uygulamaya koyuyoruz. Şu anda ana arterleri yapmaya devam ediyoruz.24 ayda, göreve geldiğimizden bugüne kadar 35 km kaldırım, 25 km yol çalışmasını hayata geçirdik. Ciddi bir rakam. Asfaltlama, kaldırım, kent mobilyaları, çöp konteynerlerini yenilemeye ve peyzaj düzenlemeleri ile caddelerimizi Keşan’ımıza yakışır bir hale getirmeye devam ediyoruz. Bu vesileyle; başta bizlere her koşulda inanıp güvenen hemşehrilerime ve Keşan’ın derdini dert edinen herkese teşekkür ediyorum. Ekibimiz 2 yıldır Keşan’ın sorunlarını dertleniyor. Sizler tam kapanma sürecinde siz evlerinizde kalırken biz Keşan’ı daha da geliştireceğiz. Buradaki uygulamamız desenli olacak, uzun yıllar dayanacak. Yeni bir uygulama. Engellilerimizi yine unutmadık. Yaya trafiğine önem veriyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Ne dedik; ‘Bu güzel yollarda hep birlikte yürüyeceğiz’ Allah yolumuzu açık etsin Keşan’ımıza hayırlı olsun.”

Açıklamanın ardından ilk beton döküldü

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA