SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GÜNEŞ OYUN HAVALARI İLE KARŞILANDI

GÜNEŞ OYUN HAVALARI İLE KARŞILANDI
Bu haber 13 Nisan 2014 - 11:55 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

 

CHP  Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş,Keşan’da roman mahallesi’nde oyun havaları ile karşılandı.

Güneş, 1976 yılında  Keşan’da  belediye başkanı  CHP’li Rasim Ergene’nin hayatını kaybetmesinin ardından yapılan yerel seçimler için babası eski Dışişleri Bakanı Turan Güneş’in ilçeyi ziyaret ettiğini belirtti.

Türkiye’de en iyi klarnetçilerin Kandıra ve Keşan’da yetiştiğini kaydeden Güneş, o zaman  Mustafa Kandıralı ile Keşanlı Aguş Gümüş’ün meşhur olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:”babam eski Dışişleri Bakanı rahmetli Turan Güneş,Aguş Gümüş’ü 38 yıl önce evinde ziyaret ederek beraber klarnet çalmışlar.Aralarında bir dostluk oluşmuş.Bende  Dünya Roman Haftası nedeniyle  rahmetli olan Aguş Gümüş’ün ailesini ziyaret ettim. Bende Kandıralıyım. Kan bağımız da var.Bu eve geldim.Çocukları ziyaret etmiş oldum. 38 yıl önce babalarımızın başlattığı dostluğu sürdürmüş oldum. Beni roman havası ile karşılayığ uğurladılar..Hem de Roman Haftasını kutlamış olduk.Allah bu mahalleye uzun ömür versin.”

Güneş’in roman mahallesi ziyaretinde  CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli,Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA