SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ESTAB bölgenin turizm planlarını hazırlıyor

ESTAB bölgenin turizm planlarını hazırlıyor
Bu haber 21 Ekim 2019 - 22:45 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Edirne Saros Turizm Altyatapı Birliği Başkanı Süleyman Gürsel Paçaman, Keşan, İpsala ve Enez’in “Turizm Altyapı Geliştirme Planları” ile ilgili çalışmalarına başladıklarını belirten yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle;

Keşan, İpsala, Enez bölgesinin “Turizm Altyapı Geliştirme Planları” hazırlıklarına başlamış bulunuyoruz. Planlamalarda “turizm kentleri” mantığında olduğu gibi potansiyeli olan alanlarda turizmin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacaktır. Bölgelerdeki alternatif turizm türlerinin gelişiminin yakın çevredeki diğer kültürel ve doğal değerlerle de ilişkilendirilmesi sağlanacaktır.

Bu doğrultuda Keşan, İpsala, Enez bölgesini kapsayan, belli temalar çerçevesinde turizmin gelişiminin planlanması hedeflenerek “Saros Tematik Turizm Haritası” hazırlamış bulunuyoruz.

Haritamızda Keşan’dan Yayla’ya, Enez’den İpsala’ya bölgemizdeki alternatif turizm alanlarını potansiyeline uygun tematik görseller ile besleyerek tanıtmayı hedefledik. Haritamızı hazırlayıp ilk baskısını almış bulunuyoruz. Ayrıca harita www.estab.gov.tr internet sitemizden, dijital ortamda görüntülenebilmektedir. Yakın zamanda bölgemizdeki konaklama işletmelerine, ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtımını yapacağız.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA