SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ENGELLİ YAŞAM MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ENGELLİ YAŞAM MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Bu haber 01 Eylül 2015 - 17:21 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

  Edirne Belediye Başkanlığı tarafından engellilerin yaşamda daha fazla yer almasını sağlamak, engelli vatandaşları da diğer vatandaşlar gibi kent yaşamına dahil etmek, onların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımına başlanan Engelli Yaşam Merkezi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.  

                İdari binası tamamlanmak üzere olan Engelli Yaşam Merkezi’nin bahçesi de Edirne Belediyesi Park ve Bahçe Ekipleri tarafından yaşam alanına dönüştürülüyor.

Engelli Yaşam Merkezi’nin bahçesinde yapılan düzenlemelerle hem engellilerin hem de engelli olmayan vatandaşların aynı ortamda nefes almas sağlanacak. Yapımı devam adan Engelli Yaşam Merkezi’nde açık alan spor aletleri, çocuk oyun grupları ve salıncakların bulunduğu 900 metrekare alan içerisinde görme engelli vatandaşların da yürüyüş yapabileceği yürüyüş parkuru bulunacak.  900 metre alan komple 20 mm kalınlıktaki kauçuk  malzemeyle döşenecek. Kum havuzu, yeşil alanlar, pergoleler,  oturma banklarının olduğu engelli yaşam merkezinde, buraya gelen vatandaşların dinlenebileceği alanlar oluşturulacak. Peyzaj düzenlemesiyle yeşil alanlar yaratılacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA