SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Enez’e Deniz Gümrük Kapısı

Enez’e Deniz Gümrük Kapısı
Bu haber 04 Ekim 2021 - 12:47 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

Edirne’nin Enez ilçesi’ne deniz gümrük kapısı kuruluyor.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Enez Limanı’nda başlayan inşaat çalışmalarını inceledi.

Vali Canalp,burada gazetecilere açıklama yaptı.

00.08-00.21-  CANALP:   Edirne’nin ekonomisine de Türkiye’nin ekonomisine de çok  net bir katkıyı çok güzel bir örneği  beraber burada Enez’de inşa etmiş olacağız.Bu mutluluğu  da hep beraberce paylaşacağız inşallah.Hepimiz için şimdiden inşallah  hayırlı olur.”

Vali Canalp,inşaatın yavaşlamadan sürmesi gerektiğini söyledi.

Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç’te  burada gazetecilere  yaptığı açıklamada  gümrük bittiği zaman vize konusunda iki ülke arasında feribot seferleri yapılacağını söyledi.

00.55-01.10  GÜNENÇ: …..

2022 yılında açılması planlanan  Enez Deniz Gümrük Kapısı 25 metre genişliğinde, 135 metre uzunluğunda rıhtım, 5 bin metrekare geri saha alanı, 150 metrekare çekek alanları ve yaklaşık 60 bin ton taş dolgusu yapılacağı kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

-EDİRNE Valisi Ekrem Canalp, Enez ilçesindeki deniz gümrük kapısı liman inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yapımı devam eden Enez Deniz Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulundu. Canalp’e, Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç ve proje sorumluları eşlik etti. Ekrem Canalp, “Enez Deniz Gümrük Kapısı ile Türkiye’nin gündemi olacak ve Türkiye’nin ekonomisine de çok büyük bir katkı sağlayacaktır” dedi.

Enez Deniz Gümrük Kapısı 25 metre genişliğinde, 135 metre uzunluğunda rıhtım, 5 bin metrekare geri saha alanı, 150 metrekare çekek alanları ve yaklaşık 60 bin ton taş dolgusu yapılacağı kaydedildi. Enez’de uzun süredir yapılması planlanan deniz gümrük kapısının gerçekleşmesiyle bölgeye büyük çapta ekonomik canlılık geleceği bildirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA