SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Enez ve İpsala’da seçim ziyaretleri

Enez ve İpsala’da seçim ziyaretleri
Bu haber 08 Mart 2014 - 0:41 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

Enez’de  yerel seçimlere katılan AK Parti,CHP ve MHP seçim bürolarını ziyaret edip,seçimlerin ilçedeki nabzını yolmak istedik.

Partilerin seçim büroları Kale Caddesi üzerinde ve birbirlerine çok yakın.

Önce AK Parti seçim bürosuna girdim. Ak Parti  belediye başkan adayı ile 10 kişi vardı.

Aday masanın başına oturmuş konuşuyordu. Bende kapıdan büroya girdim. Aday da dahil kimse yüzüme bile bakmadı. Oraya sanki bir görünmez adam  gibi girdim. Kimse sanki fark etmedi.Bir süre bakındım kimse ilgilenmedi bile.Bende haklı olarak çıktım.Yani beni fark etmemeleri mümkün değil.

Oradan MHP  seçim bürosuna girdim. Orada bulunanlar kapıdan girer girmez “Hoş geldin” dediler. Ve akabinde ne içeceğimi sordular. Bende seçimle ilgili sorular sordum kendilerine. Biraz sonra da aday Savaş Gündoğdu geldi.Seçimle ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Oradan çıktım ayni cadde üzerindeki CHP seçim bürosuna girdim. Orada bulunanları tanımıyordum ama onlarda “Hoi geldin “dediler ve ardından “Bir şey içermisiniz”diye ilave ettiler. Bende orada bulunan  buroşürlerden  aldım çıktım. Biraz sonra  belediye başkanı ve CHP adayı Ahmet Çayır aradı.Enez’de bulunduğumuzu öğrenmişti.Onunla da bir yerde buluştuk.Seçimle ilgili olarak kendisinden görüş aldık.Bazılarını da yazılmamak kaydı ile bizimle paylaştı.

Yani Enez’de AK  Parti adayı ile görüşmek mümkün olmadı. Sonra öğrendik ki,zaten seçimi almışlar. Öyle gazetecilerle falan görüşmeye de ihtiyaçları pek yokmuş. “Bu arada sayın adayın bir gazeteciye olan borcunu da 13 yıldan bu yana ödemediği de biliniyor. Hala da ödemek niyetinde değilmiş.”

Enez’den  sonra İpsala’ya geçtik. Burada da Saadet Parti adayı Emin  Başaran’ı büroda bulduk  ve seçimlerle ilgili görüşlerini aldık.

Ardından AK Parti adayı  Mehmet Kerman’ın bürosuna yolumuz düştü.Orada da bizi iyi karşıladılar ve az sonra Kerman’da yanımıza geldi.Onunla görüşlerini aldık.

Ancak Kerman bizi öyle kolay kolay salmadı.Keşan’da dört gazeteciyi bulmuş fırsatı kaçırır mı. O Enez adayı gibi seçimi  çantada keklik görmüyor ve çalışıyor. O gece de  Babaküstü Mahallesi’nde seçim bürosu açılışı varmış.Davullar çalınıyor. İnsanlar seçim bürosu önünde toplanıyor.Bizde ne kadar insan toplanacak diye merak ettik ve bekledik. Ancak gördüklerimiz bizi hakikaten şaşırtı.O kadar kalabalık bir insan topluluğu doğrusu beklemiyorduk.Kerman çalışıyor ve kendisine inanan bine yakın kişiyi İpsala Caddelerinde herkesin şaşkın bakışları arasında yürütüyordu.İşte Enez ile İpsala arasındaki  adayların farkı da buydu.Biri burnundan kıl aldırmıyor ve etrafında kendinden başka kimseyi görmüyor,biri ise adeta insan canlısı ve gelene sarılıyor. Allah yolunu açık etsin.Enez’inkinin zaten yolu açık.Adam seçimi almış,Belediyeye kaç kişi alacağını  bile biliyor. Belediyenin borçlarını nasıl ödeyeceğini de biliyor.Enez  Cenneti’nin farkına varmış da…. Bakalım vatandaş onun gibi düşünüyor mu onu da göreceğiz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA