SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EKONOMİYE YÖN VERENLER… 02

EKONOMİYE YÖN VERENLER… 02
Bu haber 03 Şubat 2016 - 16:33 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

UN SEKTÖRÜ

Ali Osman Kale ile sohbetimize devam ediyoruz. Bu sırada Kadir Kale de içeriye girerek  sohbete katılıyor.

Keşan-İpsala Karayolu’nun ikinci kilometresinde  faaliyetini sürdüren un fabrikasının hikayesini onlardan dinliyoruz:

“1981’de şirketimizi kurduktan 3 sene  sonra,1984 yılında Kale Un Fabrikasını faaliyete geçirdik. Biz değirmencilik teknolojisi ile un elde edilmesini, su değirmenini,  kara değirmenini ve şimdiki modern un  fabrikasında un üretimi evrelerinin tümünü yaşadık. Şu anda halen çalışmakta olan fabrikamızdan geçen yıl  20 bin tonun üzerinde un  ihracatı gerçekleştirdik.Yurt dışına.Batı ve  Orta Afrika,Uzak doğu olmak üzere 15-16 ülkeye ihracat yapmaktayız.

TUĞLA FABRİKASI

Keşan- İpsala Karayolu’nda faaliyet gösteren tuğla fabrikasının zaman zaman yurt dışına da ihraç yaptığını kaydeden Kale,sözlerine şöyle devam ediyor:

“ 1989 yılında da tuğla üretimi işine girdik ve fabrikamızı İpsala yolu üzerinde kurduk. O günkü şartlarda,  tünel fırını olan modern bir fabrikayı hizmete açtık. Fabrikamız 1989’ dan beri üretime devam ediyor ve aylık 3 milyon adet üzerinde bir üretim gerçekleştiriyoruz. Yıllık ortalama üretimimiz 40 milyona yaklaşmakta. 2008 yılı küresel krizine kadar Bulgaristan’a ihracat yaptık, şu anda da Çanakkale,Kırklareli,Tekirdağ ve Edirne pazarına hitap etmekteyiz.”

1994 YILINDA OTOMOTİV SEKTÖRÜ İLE TANIŞTIK  EDİRNE’DE PLAZA OLARAK TRAKYA’DA BİR İLK OLDUK…

Ali Osman Kale, 1994 yılında şirketin otomotiv sektörüne girdiği  ifade ederek  ”Edirne’de Toyota Bayiliği aldık. Edirne’de Kumluca Bağları mevkisindeki  plazamızla Trakya’da bir ilk olduk. Bugün o lokasyonda 15’e yakın otomotiv markası hizmet veriyor.1999 yılında da Keşan’da İstanbul yolu üzerinde Toyota Plaza Keşan’ı hizmete açtık. Daha önce bu lokasyonda tek bir marka varken, şimdi pek çok otomotiv markası sıralandı, adeta bir otomotiv bulvarına dönüştü. Sıfır araç satışımızı Toyota ve Opel markalarımız ile sürdürürken, yürüttüğümüz  ikinci el operasyonumuz ile Trakya çapında hizmet vermekteyiz.

Şirketimizin bünyesinde akaryakıt ile lastik bayiliklerimiz de mevcut. Edirne, Keşan, Malkara ve Uzunköprü’de lastik satışlarımız bayilikler kanalı ile devam etmekte.

AİLENİN BİRLiKTELİĞİ BAŞARIYI DOĞURDU

Kale Şirketler Grubunun 600’e yakın kişiye istihdam sağladığını belirten Ali Osman Kale işlerindeki başarının aile içi güven ve dayanışmaya dayandığını söylüyor.

Şirketin kurucusu olan babalarının attığı sağlam temellerin üzerine amca oğulları ile birlikte yaptıkları özverili  çalışmaya şimdi üçüncü ve dördüncü kuşakların da katıldığını belirtiyor.

Devam edecek

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA