SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EDSİAD, Sosyal Girişimcilik Ödülü’nü Ahmet Eler’e verecek

EDSİAD, Sosyal Girişimcilik Ödülü’nü Ahmet Eler’e verecek
Bu haber 18 Temmuz 2014 - 16:58 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

(Videolu Haber)-

IMG_7711

Edirne Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz, derneğin çalışmaları ve projeleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

İFTAR YEMEĞİ

Her yıl geleneksel olarak bir iftar yemeği düzenliyoruz. Edirne protokolunu ve sivil toplum kuruluşlarını yemeğimize davet ediyoruz. Bir birliktelik mesajı vermek üzere yapılan bu toplantıda projelerimizi kamuoyunun gündemine taşımayı hedefliyoruz.

GÖNÜLLÜ BİR STK’YIZ

EDSİAD Edirne’de gönüllü olarak bir araya gelmiş iş insanlarının kurduğu bir dernek sivil toplum kuruluşu bu dernek aynı zamanda Trakya Sanayici ve İşadamları Dernekler Federasyonu ve Türkonfed Türkiye İş Dünyası ve Girişim Konfederasyonu Üyesiyiz.Bir taraftan Türkonfed’in yaptığı projelere destek oluyor bir tarafta da yerelde sektörlerin rekabet gücünü arttırmak üzere projelere imza atmak için çalışmalarımız sürüyor.Sosyal projelerimiz de var.

2023 VİZYONU RAPORU

Mesela yakın zamanda raporunu kamuoyu ile paylaşacağımız bir projemiz var.Bu proje Türkodfen’in projesi ama Edirne özeline hatta Trakya özeline taşındı bu,Trakya Kalkınma Ajansı da bu işe sıcak baktı ve destek verdi.Bölgesel kalkınmada yerel dinamikler Edirne Raporu Vizyon senaryolarını da içeren bir proje.Bunu Edirne,Tekirdağ ve Kırklareli olarak bunu ayrı ayrı raporlar haline getirdik.Bunlar bir kitapçık olarak toplanacak.2023 Vizyonu çerçevesinde Edirne hangi noktada olacak bugünden nasıl görünüyor.Kendi haline bırakılırsa nasıl bir noktaya gelir.Ama biraz dokunursa üretimde verimlilik konusu işlenirse ne hale gelir, bunları içinde olduğu yerel dinamiklerin ve görüşlerin paylaşıldığı bir rapor.2023 Vizyon senaryoları Raporu olacak.Böyle bir çalışmamız var.Burada Trakya Kalkınma Ajansı destek verdi.Tekirdağ ve Kırklareli de ayrı ayrı raporlar hazırlayacak.Onlar da 2023 de nasıl bir il olacaklarını o senaryolar  raporu ile görmüş olacaklar.

PANEL DÜZENLEYECEĞİZ

Şimdi biz Edirne’de yerelde ne yapıyoruz.Yerelde üyelerimizin eksiklerini tamamlamak üzere,seminerler,toplantılar düzenliyoruz.Konuşmacılar davet ediyoruz toplantılarımıza.Yakın zamanda da Tek Rumeli TV’nin “Ekonomide Ufuk Turu “ Programını uzun yıllardır özveriye yapan değerli dostum ve Keşanlı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Eler’in katkılarıyla kendisi ile birlikte Türkiye’nin önde gelen yönetim danışmanlarından CEO Doğan Kaşıkçı ve Gazeteci Yazar Pelin Batu’nun katımlıyla bir panel gerçekleştireceğiz.

AHMET ELER’E SOSYAL GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLÜ

10357535_669833896441471_6440016540566485113_n

Bu panelde ayrıca Ahmet Eler kardeşimize bölgemiz için yaptığı önemli çalışmalarından dolayı EDSİAD olarak Sosyal Girişimcilik Ödülü’nü de vereceğiz.Bu panelin tarihini de önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağız.  Ahmet Eler,dostumuzla KEYİAD tarafından İstanbul’da düzenlenen Satır Et ve İpsala Pirinci Lansman  Toplantısında tanıştık.Ondan sonra arkadaşlığımız ve dostluğumuz devam ediyor.Kendisiyle beraber çok da güzel şeyler yaptık.

EDİRNE’DE GASTRONOMİ TURİZMİNİ GELİŞTİRCEĞİZ

Edirne’de Gastronomi Turizmini nasıl geliştiririz diye bir proje yaptık.Burada Edirne’nin bir artısı var.Edirne Osmanlı Sarayını barınırdan bir şehir.Osmanlı Sarayı Mutfağı  gerçekten de İstanbul Sarayı’na ilham vermiş bir mutfak.Bunu nasıl geliştirebiliriz derken Ahmet Eler’le yaptığımız görüşmeler sonucu Edirne’de güzel bir toplantı yaptık.Bu toplantıya İstanbul’dan köşe yazarları gurmeleri davet ettik.Neredeyse İstanbul’un tüm gastronomi sektörü Edirne’de idi.Ayrıca yine Kırkpınar etkinlikleri kapsamında Edirne’de Gastronomi Paneli düzenledik.Konusu “Edirne’de Gastronomi Turizmi “ idi.Turizm denince temalı turizmler artık insanların gündeminde.Gastronimi de eksiklerimiz çok , yeme içme sektöründe personelden hijyene her türlü konuda eksiklerin tamamlanması lazım.Bunu da Edirne’nin gündeminde tutmak istiyoruz.Kurum ve kuruluşlar bu konuya daha hassas yaklaşmalı,benimsemeli gündemlerinde her gün bunu konuşmalı diye düşünüyoruz.Çünkü bizim gerçekten bir gücümüz olduğunu düşünüyoruz.O panelde çok önemli isimler geldi.Mesela Foodinlife Dergisi’nden Gökmen Sözen,Metro Gastrıo Dergisi’nden Yiğithan Aras geldi.Foodin Travel’den Ebru Erke geldi.Bunlar Türkiye’yi gezen, Türkiye’de Gastronomi’yi inceleyen ev yemeklerinin,yöresel tatların lezzetlerin piyasayla buluşmasına aracı olan insanlar,daha da ileri gideceğiz burada yardımcılarımızı söylemeyeyim.Başkaları da kapabilirler.Yardımcılarımız İstanbul’dan damatlarımız. Edirne turizminin Osmanlı Saray Mutfağı ile öne çıkarak Gastronomi Turizmini geliştirmek üzere ETSO, Borsa ve EDESOB ile iş birliği ile Gurme ve yemek köşe yazarlarını Edirne ile buluşturduk.

“ŞEN DÖ RÖTİSER GRUBUNU EDİRNE’DE AĞIRLYACAĞIZ

Sonbaharda çok önemli bir şey yapacağız.Bu oluşumla birlikte Kırkpınar etkinliklerinde Edirne Gastronomi Turizmi Paneli yaptık. Son baharda Gurmeler topluluğu “Şen Dö Rötisör” grubunu Edirne’de ağırlamayı planlıyoruz. Gastronomi etkinliklerimize Komşu ülkelerimizi de dahil ederek Yemek kültürü üzerinden kültürlerin buluşmasını gerçekleştirmek istiyoruz.

İKİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ UYGULAYACAĞIZ

Bu yıl iki sosyal sorumluluk projesine imza atacağız.  Proje sahibi olarak TATLI HAYAT projesinde  zihinsel engelli çocuğu olup iş bulamayan 15 işsiz  anneye pastacı ustalığı ve butik pastacılık işletmesi kurma projesi, bir diğeri proje ortağı olduğumuz RENGARENK: 20 Roman vatandaşımıza parça kumaşlardan kilim dokuma imalatını öğreten beceri kazandırma projesi.

İnanıyoruz, hep birlikte güzel şeylere imza atacağız. Daha zengin mutlu huzurlu uyumlu Edirne projesi için çalışacağız.

Haberle ilgili görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA