SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

EDOSK’LU BİSİKLETLİLER TÜRKİYE’NİN DOĞUSUNA VE BATISINA PEDAL ÇEVİRİYOR

EDOSK’LU BİSİKLETLİLER TÜRKİYE’NİN DOĞUSUNA VE BATISINA PEDAL ÇEVİRİYOR
Bu haber 02 Temmuz 2014 - 10:26 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Avrupa Birliği projeleri ile Edirneli birçok genci Avrupa’ya gönderen Edirne Doğa Sporları Kulübü’nün (EDOSK) bisikletlileri, Türkiye’nin doğusuna ve batısına pedal basıyor. EDOSK Üyesi bir grup bisikletli 29 Haziran’da yola koyularak Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e doğru yola koyulurken bir başka grup ise 1 Temmuz’dan itibaren Yunanistan’ın Olimpos Dağı’na doğru pedal çevirmek için harekete geçti.
EDOSK’lu bisikletliler Gürcistan ve Yunanistan turlarına başladı. 29 Haziran’da yola koyulan bir grup EDOSK’lu bisikletçi, Tiflis’ten başladıkları turu Trabzon’da sonlandıracak. Batum’u geçip sonrasında Doğu Karadeniz’i de kat ederek 800 km pedal basacak olan grup, Gürcistan Turu’na Doğu Karadeniz’i de ekleyerek EDOSK’un adını Gürcistan’da ve Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesinde duyuracak.
Bir başka EDOSK Üyesi bisikletli grubu ise Türkiye’nin en batısından yola koyularak Yunanistan’ın Olimpos Dağı’na doğru pedal basacak. 1 Temmuz günü Edirne’den yola koyulan bisikletliler, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala, Selanik yolunu takip ederek 2 bin 900 metre rakımıyla Yunanistan’ın en yüksek noktası olan Olimpos’a varacaklar ve zirvede EDOSK bayrağını sallandıracaklar.
Olimpos’a kadar pedal çevirecek olan EDOSK Üyesi bisikletlilerden Ergun Gözet ve Secat Cengiz; EDOSK’un adını dağcılık sporcularından sonra bisikletliler olarak da Olimpos’a işleyecek olmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Edirne’nin Avrupa Bisiklet Yolu Ağı Eurovelo’ya layık olduğunu, bu sezon düzenledikleri turlarla hak ettiğini ifade eden ikili, “Gürcistan ve Olimpos turları bunun en büyük göstergesi” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Gürcistan ve Olimpos turlarında EDOSK’un katkıları ve desteğini hep yanlarında hissedeceklerini belirten bisikletliler, 23-24 Temmuzda Yunanistan’da yapılacak Eurovelo 13 toplantısına da katılarak Avrupa Bisiklet Yolu Ağı’na Edirne’nin de dahil edilmesi için katkıda bulunacaklarını ifade etti. Olimpos’a doğru yola çıkan Gözet ve Cengiz, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunduktan sonra yola çıktı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA