SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Edirne Valiliği İlk Yardım Eğitim Merkezi’nden köylerde İlkyardım Seminerleri Süloğlu İlçe köyleri ile devam ediyor…

Edirne Valiliği İlk Yardım Eğitim Merkezi’nden köylerde İlkyardım Seminerleri Süloğlu İlçe köyleri ile devam ediyor…
Bu haber 28 Mart 2022 - 23:32 'de eklendi ve 256 kez görüntülendi.

Edirne Valiliği, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kurularak faaliyete başlayan İlkyardım eğitim Merkezi (İYEMER) Köy İlkyardım Farkındalık Semineri Programına Süloğlu ilçesine bağlı köylerle devam ediyor.

Süloğlu Kaymakamlığı işbirliğinde 28.03.2022 tarihinde, Akardere Köyünde başlatılan İlkyardım Seminer Programına 112 Acil Çağrı Merkez Müdürü Sayın İsmail ÖZTUNA ve KÖY Muhtarı İlhan SÜRGÜLÜ ile köy halkından gönüllü vatandaşlar katılım gösterdi. Eğitmen Hem. Emine AYDIN ÖZGÜR tarafından gerçekleştirilen eğitimi dikkatle dinleyen vatandaşlar, eğitim sonunda “Doğru bildiğimiz ne çok yanlış varmış.” diyerek memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirdiler.

Köy halkının ve kaymakamlığın yakından ilgilendiği, doğa dostu, hayvan dostu Nazif ÇIKRIKÇI ise eğitim sonunda gözyaşlarını tutamayarak “Ne kadar güzel şeyler anlattınız, öğrettiniz. Çok teşekkür ederim. Ben böyle şeylerde çok duygulanırım.” diyerek düşünce ve duygularını dile getirdi.

Söz konusu program çerçevesinde koordinasyon ve ulaşım desteği sağlayan Süloğlu Kaymakamı Sayın Özgür KAYA ise bu seminerlerin verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bundan sonrası için de sürecin takipçisi olacağını, mümkün olduğu dönemlerde bizzat katılarak seminerlerin destekçisi olacağını belirtti.

Türkiye de Valilikler bünyesinde kurulan ilk ve tek olma özelliğini halen taşıyan İYEMER, Acil Sağlık hizmetlerinin ulaşması bakımından dezavantajlı olarak değerlendirilebilecek olan kırsal alanda yaşayan vatandaşları ilkyardım konusunda bilgilendirmeye devam edeceğini bildirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA