Keşan Haber
reklam

EDİRNE GAZETESİ 55 YAŞINDA…

EDİRNE GAZETESİ 55 YAŞINDA…
Bu haber 01 Mayıs 2017 - 18:33 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
reklam

Edirne’de günlük olarak yayımlanan Edirne Gazetesi  55 yılını kutluyor.

Yazı işleri Müdürü Ercan Bitti, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gazeteniz EDİRNE bugün 55 yaşında

Mutluyuz, guruluyuz

1 Mayıs 1962 yılında yayın hayatına başlayan şehrimizin lider gazetesi EDİRNE, 55 yaşında…

Öncelikle nitelikle insan gücüne, değişen, gelişen ve çağımıza ayak uydurarak yatırımlarını sürdüren

Edirne’nin güvenilen ve saygın gazetesi EDİRNE, 55 yaşına girdi.

Edirne’de her zaman ilklere imza atarak gazetecilik anlayışını bu yönde sürdüren, hukukun üstünlüğünü savunan, çok sesliliğin temsilcisi olan, tarafsız habercilik ilkesinden ödün vermeyen, EDİRNE Gazetesi, Edirne basınının parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

EDİRNE Gazetesi, aradan geçen 55 yıl içinde referans alınan, güvenilir ve lider gazetesi olma hedefini sürdürüyor. . .

Okuyucunun doğru haber alma özgürlüğünü değişmez ve tartışılmaz öncelik olarak kabul eden EDİRNE Gazetesi, hiçbir zaman doğru haberin peşini bırakmadı ve demokrasinin yılmaz bekçisi oldu.

Rahmetli Murat Turgu’nun öncülüğünde yayın hayatına başlayan EDİRNE gazetesi, Edirnelilerden aldığı güçle büyüyerek, gelişti ve bugünlere geldi. Günümüzde rahmetli Murat Turgu’nun kızı imtiyaz sahibi Aycan Peköz öncülüğünde ve 3’ncü kuşak torunlarının devam ettirdiği gazeteniz EDİRNE, her gün yepyeni haberleri ilkeli, doğru ve seri biçimde okuyucularına ulaştırma telaşı içinde bulunuyor. Öncelikle Edirne halkının sorunlarını ön planda tutan gazetemiz, bu sorunları üst makamlara aktararak, çare bulunması noktasında önemli bir görev üstleniyor. Büyük özverilerle ve her satırı yeniliklerle hazırlanan EDİRNE gazetesi, cesur yayıncı kimliğinden de ödün vermeyecektir.

Siyasetin nabzını da tutarak, gündemi belirlemekte önemli rol oynayan EDİRNE gazetesi, bu alandaki ilerleyişini genç, tecrübeli yazar kadrosuyla da sürdürmeye devam edecektir.

55 yılın getirdiği bilgi ve deneyimle EDİRNE gazetesi bugün daha da güçlü, daha da etkin bir gazete haline geldi. EDİRNE gazetesi halkın, haklının ve gerçeğin temsilcisi olarak dürüst ve tarafsız yayın prensiplerinden taviz vermedi ve vermeyecektir.”

Bitti, gazeteye emek verenler, de unutmadıklarını belirterek şunları kaydetti:” gazetemizin öncüsü rahmetli Murat, Saniye, Faruk Turgu ve Müjgan Şenveli’yi bir kez daha saygıyla anmadan geçemeyeceğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Günümüzde gazetelerin en büyük sorunun ekonomik bağımsızlık olduğunu belirten Bitti, “Çalışanı destekleyen, başarıyı yücelten ilkeleriyle herkese eşit mesafedeki gazetemiz, çağdaş, demokrat, ilerici bir anlayışa sahiptir. Nitelikli insan gücüne, değişimlere, gelişmelere yani kısacası çağımıza ayak uydurmak için mücadele veriyoruz. Geçen yıl yenilediğimiz web sitemizin yanında Android uygulaması ile de Edirne’de bir ilki gerçekleştirmenin onurunu yaşadık”

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER