SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DOÇEK TAYFUR’A PEDAL ÇEVİRDİ

DOÇEK TAYFUR’A PEDAL ÇEVİRDİ
Bu haber 25 Ekim 2016 - 22:36 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

Hafta içi Dedeağaç’ta pedal çevirdiler, hafta sonu Tayfur Köyünde yürüdüler.

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta sonu Gelibolu’nun Tayfur ve Karainebeyli köyleri arasında, 68 kişinin katıldığı bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yaşadığımız, tatillerimizi geçirdiğimiz ve Kuzey Saros kıyılarından sürekli baktığımız karşı yakamızdaki yüksek sırtlarda gerçekleşen yürüyüş parkurunun ismi “Karşı Yakamız” olarak belirlendi.

Küçük, büyük değişik yaş gruplarından katılımcıların oluşturduğu yürüyüş grubu Yayla, Danişment, Erikli, Mecidiye, Gökçetepe sahillerini karşıdan seyretmenin keyfini yaşadılar.

Farklı bir kaya yapısı, bitki örtüsü ve derin vadileri olan bölge tüm katılımcıların ilgisini çekti. Dikkat çeken bir diğer unsur da bölgedeki gölet sularının azlığıydı.

Yazı aratmayan bir hava içinde Tayfur Köyünden başlayan yürüyüş, akşamüstü Karainebeyli Köyündeki metruk yeldeğirmenlerini ziyaretten sonra tarihi kahvede sona erdi.

Hafta içi bir grup dernek üyesi de Dedeağaç’a pedal çevirdi. Dedeağaç’a pedal çeviren dernek Yönetim Kurulu Üyesi Haluk AKALIN, “Bu faaliyetin bizler için antrenman niteliğinde olduğunu ve fırsat bulduklarında oraya gidip, oradaki bisiklet gruplarıyla temas kurduklarını önümüzdeki günlerde yine ortak bir faaliyet yapacaklarını” söyledi.

AKALIN, “Ayrıca hazırlamış oldukları 8 aylık faaliyet plan ve takvimine göre etkinliklerinin devam ettiğini, doğayı seven herkesin bu faaliyetlere katılabileceğini, hafta içi Salı ve Perşembe bisiklet antrenman turu yaptıklarını, önümüzdeki ayla birlikte Çarşamba akşamları da, gece yürüyüşüne başlayacaklarını, ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA