SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DOÇEK Lapseki Dumanlı Dağlarındaydı

DOÇEK Lapseki Dumanlı Dağlarındaydı
Bu haber 23 Mayıs 2016 - 15:42 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Keşan Doğa Çevre ve Kültür derneği (DOÇEK) geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale’nin Lapseki İlçesi Dumanlı Dağlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Sabah erken saatte Gelibolu’dan Lapseki’ye geçen 32 kişilik DOÇEK Ekibi yürüyüşe 725 metre yüksekliği bulunan Dumanlı Dağlarının adı gibi dumanlı bölgesinde, sisler içinde başladı.

Zirveden aşağı inildiğinde yer yer gizemli görüntüler sunan sis ve bulutlar dağıldı. Eşsiz bir coğrafya ve atmosfer içinde yapılan doğa yürüyüşü sırasında yeşilin her tonu ve bahar çiçeklerinin muhteşem görselliği doyasıya seyredildi.

Kayın, meşe, çınar ağaçlarının arasında devam eden yürüyüşte dere yatağı takip edilerek baharın pırıltılı coşkusu içinde Çavuşköy’e varıldı.

Ekip yürüyüş sonrası köyde içilen çayların ve sohbetin ardından Gelibolu’ya geçti ve faaliyet Keşan’da başladığı yerde sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Keşan DOÇEK Genel Sekreteri Nail ÖZKAN “Dernek olarak hem bölgemizin hem de yakın çevremizin değişik yörelerinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Önümüzdeki hafta sonu Burhaniye’de yapılacak olan Bisiklet Festivaline katılacak ve bir sonraki hafta da Kuzey Ege ve Yunanistan’ın Midilli Adasına bisiklet turu düzenleyeceğiz.

Temmuz ayı içinde de, bir süredir üzerinde çalıştığımız 6 Avrupa (Yunanistan-Bulgaristan-Sırbistan-Macaristan-Avusturya-İtalya) ülkesini kapsayan ve Alp Dağlarını bisikletlerle aşacağımız bir faaliyetin hazırlığı içindeyiz, dernek çalışmalarımız hem ulusal hem de uluslar arası alanda aralıksız devam ediyor” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA