SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Demir: “İnsanlarımızı açlıkla terbiye etmeyin”

Demir: “İnsanlarımızı açlıkla terbiye etmeyin”
Bu haber 08 Şubat 2021 - 20:57 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, pandemi sürecinde kapalı olan dükkânları ve bu süreçte her kesimden vatandaşın yaşadığı ekonomik zorlukları dile getirerek: “insanları açlıkla terbiye etmeyin” dedi.
“BU ÇİFTE STANDART DEVLETE YAKIŞMIYOR”
Demir, ekonomik adaletsizliğe ve bu adaletsizliğin yarattığı korkuya değindi:
“Mahalle bakkalı, lokantalar, kahvehaneler kapalı, esnaf kan ağlıyor. Büyük alışveriş merkezleri HES kodu ile müşteri kabul ederken lokanta ve kahvehaneler küçük esnaf neden HES Kodu ile müşteri alamıyor? Bu çifte standart devlete yakışmıyor. Durum çok acı ve bir o kadar da vahim. Bize gelen telefonlar size gelmiyor mu? Bu ne vurdumduymazlık, bu ne aymazlık… Bu dönemler neyi değerli gördüğümüzü anlamak için önemli bir süreçtir. Dünyayı saran bu virüsün getirdiği süreçler yoksul, dışlanmış ve savunmasız insanlarla birleşerek onlarla diyalog kurabilen, insanlara hayatlarını etkileyen kararlar ve yaşamın temel ihtiyaçlarına hizmet eden ekonomilere fikirlerini ifade etme hakkı veren politikalara ihtiyacımız var.”
“SONRA ‘EYVAH’ DEMEK PARA ETMEYECEKTİR”
Bu süreçte giderek yoksullaşan halk için endişelerini dile getiren Demir, şunları ekledi:
“Ben endişeliyim ve vatandaşım için korkuyorum. Siz hiç korkmuyor musunuz? Bakın aç insan inancını yer. İnsanlarımızı açlıkla terbiye etmeyin… Bizim görevimiz gördüğümüz tehlike ve sıkıntıları yürütme sahiplerine iletmektir. Biz İYİ Parti olarak bu sorunları mahalle mahalle dolaşarak gündeme taşımaya çalışıyoruz. İktidardan da bu gündeme taşınanları dikkate almasını bekliyoruz. Yara büyümeden sorunlar çözümsüz hale gelmeden gerekli tedbirleri aldırmakta katkı sunmaktır. Bu Devlet bizim bu millet bizim! Sonra ‘eyvah’ demek para etmeyecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA