SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

DEĞİRMENDERELİ ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI TAKİPTE

DEĞİRMENDERELİ ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI TAKİPTE
Bu haber 07 Temmuz 2014 - 14:32 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan yasalarla ilgili çalışmalara katılıyor.
Geçtiğimiz hafta yapılan görüşmelerde çiftçilerin Sulama ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizlerinin silinmesi ve sulama koopertaiflerinin elektrik borçlarının faizlerinin silinerek yapılandırılması yönünde önerge hazırlıklarına katkı veren Değirmendereli şu açıklamaları yaptı;
“İki haftadır kovaladığımız ve çiftçilerimizin yangınına bir nebze su serpecek Sulama kooperatifleri ve Tarım Kredi Kooperatfilerinin borçlarının faizlerinin silinmesine yönelik giririşimiz ve önergelerimiz ne yazık ki AKP Milletvekillerinin konuyu sahiplenmemesi ve önergelerimzi reddetmesi sebebiyle Plan ve Bütçe Komisyonunda hazırlanan yasa tasarısına eklenememiştir. Konuyla ilgili girişimlerimi Genel Kurul görüşmelerimde de devam ettireceğim.
Ayrıca son iki haftadır TMO’nun buğday üreticilerimize kapılarını açmaları yönünde gerek TMO yetkilileriyle defalarca görüşerek, gerekse Tarım Hayvancılık ve Gıda Bakanı Sn. Mehdi Eker’le yüzyüze görüşerek Ofisi açıp müdahale alımı yapmaları yönünde girişimlerde bulundum. Önümüzdeki haftaki gelişmelere ve çiftçilerimizin ihtiyaçlarına göre konuyu takip etmeye devam edeceğim. Sürekli olarak Ziraat Odaları ve çiftçilerimizle irtibat halindeyim. Gelişmelerle ilgili olarak da sizleri bilgilendirmeyi sürdüreceğim.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA