SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Darbe girişimine tepkiler…

Darbe girişimine tepkiler…
Bu haber 16 Temmuz 2016 - 23:35 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

Ülkemizde dün sahneye konan Darbe girişimi karşısında Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk andan itibaren karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk.
93 yıllık Cumhuriyet Tarihi boyunca darbelere hep karşı olan partimiz Darbe girişiminin başladığı andan itibaren karşı duruşunu bir kez daha sergilemiştir.
Genel Başkanımızın yaptığı açıklama ile birlikte Parti yöneticilerimizin Genel Merkezde gelişmeleri takip ettiği sırada Ankara’da bulunan milletvekillerimiz süratle parlamentoya giderek darbeye karşı kararlı duruşumuzu orada da sergilemiştir.
Yaşanan bu olay bir kez daha Demokratik Parlamenter sistemin önemini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbe karşıtı duruşunun yanı sıra Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancının başta Genel Başkanımız olmak üzere örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu anlayışla siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır.. Güvenlik güçlerinin sağ duyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir.
Ulusal kurtuluş mücadelesi sırasında Polatlı da top seslerinin mecliste yankılandığı anda meclis çalışmalarını sürdüren ve Gazi meclis söylemini hak eden büyük millet meclisi dün gece maalesef darbecilerin top atışlarına hedef olmuştur.
Gazi meclis dün milletvekilleriyle bir kez daha Gazilik ünvanını hak etmiştir.Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerken,tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizle saygılar sunarız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA