SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI “GÜÇLÜ BASIN, GÜÇLÜ TOPLUM

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ TBMM ÇEVRE KOMİSYONU ÜYESİ VECDİ GÜNDOĞDU’NUN ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI “GÜÇLÜ BASIN, GÜÇLÜ TOPLUM
Bu haber 09 Ocak 2023 - 23:35 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’ NEDENİYLE YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI

“GÜÇLÜ BASIN, GÜÇLÜ TOPLUM”

Mesleğin etik ilkelerinden vazgeçmeden milletimizin sesi olan basın emekçileri; haber vermenin ve haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında büyük önem taşımaktadırlar.

Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir.

Tüm basın emekçilerimiz, gazeteciler; günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumun tarafsız bilgi alma hakkı için mücadele vermektedirler.

20 yıllık AKP hükümetleri sonunda özgürlükler ihlal edilmekte, gazetecilik meslek ilkeleri ayaklar altına alınmıştır.

Yıllardır uygulanan baskı ve sindirme politikaları sonucu ülkemizin dört bir köşesinde özgür ve bağımsız bir şekilde mesleklerini yapmaya çalışan yerel ve ulusal gazete ve televizyonlarında çalışan basın emekçilerimiz ağır ekonomik şartlar altında yaşam savaşı vermektedirler.

İktidar basının özgür sesini korumak ve kollamak yerine, özgür ve bağımsız sesi her geçen gün biraz daha kısmakta ve “Yandaş Medya” adıyla kendi medyasını oluşturmakta, “Yandaş Medya” dışındaki basın emekçilerinin yaşam alanlarını her geçen gün kısıtlamaktadır.

Tüm baskı ve sindirme politikalarına karşı, cesur, korkusuz bir şekilde mesleğin etik kurallarını yaşamaya ve yaşatmaya çalışan, bağımsız bir şekilde görevini yapan tüm basın emekçilerimizi bir kez daha yürekten kutluyorum.

Bu duygularla;

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden hareketle görevlerini büyük bir özveri, fedakârlık ve cesaretle devam ettiren, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA