SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ÇALIK: 2021’DE ATTIĞIMIZ ADIMLAR YENİ YILA DA NEFES OLACAK

ÇALIK: 2021’DE ATTIĞIMIZ ADIMLAR YENİ YILA DA NEFES OLACAK
Bu haber 04 Ocak 2022 - 18:14 'de eklendi ve 133 kez görüntülendi.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın 1.birleşimi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşti. Yeni yılın tüm ülke ve millet adına sağlıklı bir yıl olmasını dileyerek 2022 yılının ilk meclis toplantısını açan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Biliyoruz ki bu yıl da kolay bir yıl olmayacak, kara kış şartları devam ediyor. Ama 2021’de attığımız adımlar yeni yıla da nefes olacak. 2022 yılına da büyük bir atılımla başlıyoruz. 7 Ocak Cuma günü, Beylikdüzü için kritik öneme sahip 34 tesisin temel atma ve açılış törenini gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Beylikdüzü Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın 1.birleşimi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda gerçekleşti. 2022 yılının ilk meclis toplantısında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 2021 yılında şehit olan askerleri rahmet, minnet ve şükranla andı. Konuşması sırasında gündemdeki konulara ve 7 Ocak’ta açılışı gerçekleşecek olan 34 tesise de değinen Çalık ayrıca 2021 yılında Beylikdüzü Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve 2022 yılında gerçekleşecek projeler ile çalışmaları paylaştı. Meclis grup sözcülerinin gündem dışı söz alarak Ocak ayı içerisinde gerçekleşecek önemli günlere değindiği oturumda ayrıca; Nuri Aslan, Zeynel Abidin Yener, Nejla Kotil Saruhan, Rukiye Doğruyol ve Dilaver Arvas Denetim Komisyonuna seçildi.

“Zor günleri omuz omuza atlatacağız”

Açılış konuşmasında belediyecilik hizmetlerini aksatmadan sürdürerek, vatandaşların acil ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirdiklerini vurgulayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “2021 kolay bir yıl olmadı. Pandemiyle mücadelemiz sürerken, ekonomik krizin yarattığı yıkıma karşı bir mücadele içine girdik. Aynı anda birkaç cephede birden mücadele veriyoruz. Ama yaşadığımız sıkıntılar bizi 2021 yılında yıldırmadı, halkımız için var gücümüzle çalıştık. Belediyecilik hizmetlerimizi aksatmadan sürdürürken, komşularımızın acil ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirdik, ilçemizdeki dayanışma ağını güçlendirdik. Biliyoruz ki bu yıl da kolay bir yıl olmayacak, kara kış şartları devam ediyor. Ama 2021’de attığımız adımlar yeni yıla da nefes olacak. Tedbirliyiz, umutluyuz. Hiç kuşkum yok ki, bu zor günleri hep birlikte, omuz omuza atlatacağız.” dedi.

34 tesisin açılışı gerçekleşecek

7 Ocak Cuma günü Beylikdüzü için kritik öneme sahip 34 tesisin temel atma ve açılış törenlerinin gerçekleşeceğini dile getiren Başkan Çalık, “2022 yılına büyük bir atılımla başlıyoruz. 7 Ocak’ta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleştireceğimiz törenimizde, 5 kreşin temelini atarken 20 yeni parkımızı da vatandaşların hizmetine açacağız. Mevlana Camii Kur’an Kursu, Taziye Evi ve Müftülük Binası ile Gürpınar’daki Polis Merkezi Amirliği binasının açılışını da yine aynı gün gerçekleştireceğiz. Afete hazırlık çalışmalarımız kapsamında da, üçüncü afet merkezimizi açıyoruz. Beylikdüzü Afet Anı Koordinasyon ve Lojistik Merkezimize taşıdığımız aşevimize Beylikdüzü Mutfak ismini verdik. Bunun da açılışını gerçekleştirerek halkımızın hizmetine kazandıracağız. Ayrıca Türkiye’ye örnek olacağını düşündüğümüz “Sıfır Atık Sokak Toplayıcıları Çözüm Projesi” ile de kağıt toplayıcılarının sorunlarına insan odaklı bir çözüm üretmeye gayret ettik. Bu proje ile bir yandan işçilerin haklarını korurken, diğer yandan toplanan atıkların kayıt altına alınarak belgelendirilmesini sağlayacağız. Gerçekleştirmekte olduğumuz bu büyük atılımın ilçemizdeki yaşam kalitesini artıracağına, halkımızın huzur ve refahına önemli katkılar sağlayacağına yürekten inanıyorum. İstanbul’a nefes olma hedefimizi hayatın her alanında uygulayacak proje ve çözümlerimizi sürdüreceğiz. Bu çalışmaların kentimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. Birleşiminin ise 6 Ocak Perşembe günü saat 10.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA