SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Brüksel’de Bir Hafta

Brüksel’de Bir Hafta
Bu haber 27 Nisan 2021 - 22:41 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Avrupa Parlamentosu Dışişleri Komitesi’nde 22 Nisan’da yapılan oylamada İspanyol Milletvekili Nacho Sanchez Amor Raportörlüğünde hazırlanan Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raporu kabul edildi. Rapor AP’nin 17 Mayıs tarihli Genel Kurulu’nda tüm milletvekillerinin oyuna sunulacak.

– AB Konseyi Hint-Pasifik bölgesi ile işbirliğine ilişkin AB stratejisi belgesini onayladı. AB27 hükümetlerini temsilen AB Konseyi tarafından yapılan açıklamada AB açısından stratejik öneme sahip bu bölgede AB’nin mevcudiyeti ve eylemlerinin güçlendirilmesi ve bölgede istikrar, güvenlik, refah ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunulmasının hedeflendiği belirtildi.

– AB Komisyonu AB’nin yapay zekaya yönelik yaklaşımını ortaya koyan “Yapay Zeka İçin Avrupa Yaklaşımı ve Makine Ürünleri Konulu Öneriler” başlıklı yönetmelik tasarısını sundu. İnsanların davranışlarını manipüle eden yapay zeka sistemleri veya uygulamaları ve hükümetlerin “sosyal puanlama” yapabilmesine izin veren sistemler yönetmelik tasarısı içeriğindeki yasak kapsamına dahil ediliyor.

– AB Komisyonu Şubat ayında yayımlanan yeni AB Ticaret Stratejisi’ni paydaşlarla tartışmak amacıyla çevrimiçi “Ticaret Politikası Konferansı” düzenledi.

– AB Komisyonu ve Avusturya Hükümeti Batı Balkanlar ülkeleri için COVID-19 aşılarının teslimatını sağlamak üzere anlaşmaların sonuçlandırıldığını duyurdu. İlk teslimat Mayıs ayında yapıldıktan sonra Ağustos ayına kadar düzenli olarak teslimata devam edilecek.

– AB Komisyonu işletme binalarının çatılarında yeşil bahçe alanları oluşturulmasını sağlama çağrısında bulunan “Yeşil Çatı Bahçeleri – Green Garden Roof Tops” başlıklı Avrupa Vatandaş Girişimi’nin gerekli koşulları karşıladığını ve kaydedilmesine karar verildiğini açıkladı.

– AB Konseyi ve Avrupa Parlamentosu (AP) müzakerecileri 2050’ye kadar iklim nötr AB hedefini AB ve üye ülkeler için yasal olarak bağlayıcı hale getiren “Avrupa İklim Yasası” üzerinde siyasi uzlaşıya ulaşıldığını açıkladı.

– AB Komisyonu yatırımların daha sürdürülebilir teknolojilere ve işletmelere yönlendirilmesini sağlamayı amaçlayan yasa paketini sundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA