Keşan Haber
reklam

Bircan’ın mesajı

Bircan’ın mesajı
Bu haber 18 Mayıs 2016 - 13:43 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.
reklam

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

 

Türk tarihinin yeniden yazılmaya başlandığı 19 Mayıs’ın yıldönümünde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs, savaştan çıkmış, dört bir köşesi işgal altındaki vatan toprağının kaderinin değiştiği gündür. 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı esaretten kurtuluş ve bağımsızlıkla sonuçlanan ışıktır. 19 Mayıs, bu toprakların en karanlık anında şafak gibi sökmüştür, umut olmuştur.

Ulusal Kurtuluş Savaşı mücadelemizin başlangıcı 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk ve yurt severlerin Samsun’dan başlatarak tüm Anadolu’ya yayılan ilk kıvılcımdır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı bağımsızlığa giden yolu açtığı için daha büyük mutlulukla, inançla ve kararlılıkla kutluyoruz.

19 Mayıs’ın gençlere armağan edilmesi de tesadüf değildir. Atatürk Cumhuriyeti koruma ve kollama görevini gençlere vermiştir. Bağımsızlık ve Cumhuriyetin ilk adımı 19 Mayıs’ı da bu yüzden gençlere armağan etmiştir.

Cumhuriyet, bağımsızlık, laiklik ve Atatürk düşmanı kendini bilmezler zaman zaman ortaya çıksa da tamamının bu emelleri nasıl tüm tarih boyunca hüsranla sonuçlandıysa, bundan sonra hüsranla sonuçlanmaya devam edecektir. Çünkü Türk gençliği Cumhuriyetine, devrimlerine, laikliğe ve Atasına sahip çıkmak için ant içmiştir.

“Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum” diyen miras yedilerin değil, kurtuluş savaşını veren Mehmetçiğin emaneti Türkiye Cumhuriyetini ilelebet koruyacağız. Şanlı tarihimiz asırlar öncesine dayanmaktadır ancak, 1919’da Atatürk tarafından Milli Mücadelemiz başlatılmasaydı o şanlı tarihi anlatabileceğimiz ne bir yurdumuz, ne de bir devletimiz olacaktı.

Cumhuriyet tesadüfen kurulmadı. Kimsenin siyasi emelleri için de yok olmayacaktır. Bu ülkenin gençleri Atalarının verdiği görevi ne pahasına olursa olsun yapacaklardır.

“Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlarım.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER