SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ BASIN AÇIKLAMASI
Bu haber 07 Nisan 2021 - 15:29 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

6 Nisan 2021 tarihinde “Balıkçı Kenan” isimli balık restoranı içerisinde kamu mülkiyetini işgal eden alanda emniyet birimlerimizin de refakati ile gerçekleştirilen yıkım ile ilgili basın açıklamamızdır.

Beylikdüzü Yaşam Vadisi üzerinde hizmet veren “Balıkçı Kenan” isimli balık restoranı, Kenan Balcı mülkiyetinde bulunan 1637 ada 2 parsel ve Kenan Balcı mülkiyetinde bulunmayan yeşil alan statüsündeki park terkli kamu alanında faaliyet göstermektedir. Söz konusu kullanım alanlarının yaklaşık %40’ı parsel dışında bulunan park ve yol olan kamu alanlarına tekabül etmektedir.

İlgili kişiyle, işgal ettiği alanları boşaltması yönünde yapılan görüşmeler bir sonuca ulaşmamıştır. Sadece 365 bin hemşerimiz için değil İstanbulumuz için de kıymetli bir nefes alma noktası olan Yaşam Vadisi’nin hukuka aykırı şekilde kullanılmasına kamu yararı ilkesi gereği izin verilmesi mümkün olmadığı gibi konu hukuki haklarımızı kullanarak çıkan yargı kararının uygulanmasından ibarettir.

Bundan sonra da Beylikdüzülü hemşerilerimizin işgal altındaki ortak kullanım alanlarını yarına nefes olması için kamuoyu ve hukuk önünde takibini gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Beylikdüzü Belediyesi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA