SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Belediye kanser’e de et attı

Belediye kanser’e de et attı
Bu haber 30 Aralık 2014 - 21:47 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Süleymanpaşa Belediyesi kanser taramalarına devam ediyor
Süleymanpaşa Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü kanser tarama eğitimi ve taramaları devam ediyor. Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre kanser tarama eğitimi, Süleymanpaşa İlçesinin tüm mahallelerini kapsayacağını belirtirken bu günkü misafirleri ise Kaşıkçı Mahallesinden gelen vatandaşlar oldu.
Özellikle 30 yaş üzeri kadınların kanser taramasının dikkatine değinen KETEM Sorumlusu Dr. Hakan Küçük’ün verdiği bilgiye göre yapılan bu taramada rahim ağzı kanseri (smear testi) için 30-65 yaş arasındaki kadınlar, meme kanseri için 40-69 yaş aralığındaki kadınlar, bağırsak kanseri(Gaita) için ise 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkekler taramaya katılabiliyor.
Kanser hastalığının günümüzde ileri safhada olduğunu belirten Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ‘’İnanıyorum ki Belediyemiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü bu hizmet ile kanser hastalıklarını en aza indireceğiz, unutmayalım ki erken teşhis hayat kurtarır’’ sözlerinin altını çizdi.
Öte yandan Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün bünyesinde gerçekleştirilen KETEM sağlık taraması her Salı ve Cuma günleri gerçekleşeceğinin bilgisi verildi.s

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA