SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu

Balabancık, Sinema ve Sergi Salonuna Kavuştu
Bu haber 14 Haziran 2014 - 12:25 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

 

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2012/2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Balabancık Ortaokulu tarafından yürütülen ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi sona erdi.

Balabancık Ortaokulu sinema ve tiyatro salonunda gerçekleştirilen kapanış toplantısına Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahir Ünlü, Balabancık Ortaokulu Müdürü Ahmet Nazif Balcı, Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanı Salim Çavuş, öğretmenler, öğrenciler ve Balabancık halkı katıldı. Okul Müdürü Balcı’nın konuşmasının ardından toplantı okul öğrencilerinin keyifli gösterileriyle devam etti. Proje faaliyetleri içerisinde yer alan geleneksel sanatlar kursu kapsamında kursiyerlerin ebru, hat, tezhip ve keçe kurslarında yapmış olduğu çalışmalar sergilendi.

Projeyle Balabancık Ortaokulu bünyesinde sinema, tiyatro izlenebilecek, sempozyum, eğitim gibi etkinliklerde kullanılabilecek, el emeği ürünlerin sergilenebileceği bir sinema ve sergi salonu hazırlandı. Öğrenciler ve velilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği geleneksel sanatlar kursu açıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın %90’ını finanse ettiği ‘Kırsalda Kişisel Gelişim’ projesi, Balabancık ve çevresinde yaşayan vatandaş ve öğrencilerin sistematik bir program çerçevesinde kişisel gelişimlerini destekleyerek sosyal mekân ve aktivitelere erişimlerini sağlama hedefine ulaşmış oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA