SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Aksal: Pancarda 4 nakdi avans sağlayacağız…

Aksal: Pancarda 4 nakdi avans sağlayacağız…
Bu haber 19 Mart 2022 - 23:07 'de eklendi ve 436 kez görüntülendi.
TBMM Kefek Komisyon Başkanı – AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, tarım gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.
 Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, 2022 yılında 25,8 milyar lira olarak planlanan tarımsal destekleme bütçesi 3,2 milyar lira ek bütçe ile 29 milyar liraya yükseltildiğini belirtti.
 Aksal açıklamasına şöyle devam etti:” Buna göre ek bütçeden çiftçi kayıt sistemine göre 2021 yılı üretimleri için buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale ürünlerine bir defaya mahsus olmak üzere ilave 50 lira ek girdi desteği ödenecek. Böylece 2022 yılında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale üreticilerine, mazot, gübre, sertifikalı tohum ve ek 50 lirada girdi desteğiyle beraber dekara toplamda 116 lira ödenmiş olacak.
2022 yılında pancar üreticimize de desteğimiz artıyor. Örneğin pancar üreticilerimize üretim ve hasat döneminde 3 yerine 4 nakdi avans desteği sağlayacağız.
Bunun yanı sıra üçer aylık dönemler halinde yeniden değerlendirilmek üzere çiğ sütte litre başı 20 kuruş destekleme ödemesini 1 Mart 2022 tarihinden geçerli olmak üzere 1TL’ye çıkarıyoruz.
Ayrıca 18 Mart itibarıyla 116 milyon 520 bin 334 liralık tarımsal destek ödemelerini  çiftçilerimizin hesaplarına yatırıyoruz.”
Hayırlı ve bereketli olsun.
Tarımın ne denli önemli bir stratejik güç olduğunun bilinci ile devlet olarak hükümet olarak tüm bakanlıklarımız ilgili kurumlarımızla birlikte tüm imkanlarımızla üreticimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA