SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu

2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu
Bu haber 27 Ocak 2014 - 20:07 'de eklendi ve 132 kez görüntülendi.

2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Program Sonuçları Belli Oldu

Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı çerçevesinde mali destek almaya hak kazanan projeler belli oldu. Ajansın 22 Ocak 2014 günü Tekirdağ’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında onaylanan 3 proje ile birlikte toplam 7 projeye yaklaşık 500.000 TL’lik destek sağlanacak.

31 Aralık 2014 tarihine kadar alınan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği başvuruları sonucu Trakya Kalkınma Ajansı´na sunulan 20 projeden toplam 7 tanesi başarılı bulunarak 25.000 ile 75.000 TL arasında destek almaya hak kazandı. Daha önce yapılan değerlendirmeler sonucunda Kasım 2013’de 1, Aralık 2013’te de 3 proje başvurusu başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmıştı. Ön inceleme sürecinde idari kontrol ve uygunluk kriterlerini sağladığı tespit edilen 16 projenin teknik ve mali değerlendirmesi sonucu 7 proje yeterli puanı alarak başarılı bulundu.

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında mali destekten yararlanacak projelerin illere göre dağılımında Edirne üç projeyle ön plana çıkarken onu ikişer başarılı projeyle Tekirdağ ve Kırklareli izledi.

Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği 2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Programının öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor.

2013 yılı Kasım, Aralık ayları ve Ocak 2014’te yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan projeler aşağıda bulunmaktadır:

Başvuru Sahibi

Proje Adı

İl

Kırklareli İl MEMTarihi Kocahıdır İlkokulu Binasının Eğitim ve Kültür Merkezine Dönüşümü İçin Restorasyon Projesinin HazırlanmasıKırklareli
Edirne Ticaret ve Sanayi OdasıTadı Damağımda KaldıEdirne
Lüleburgaz Belediyesi“Lüleburgaz’da Tarihi Alanların Düzenlenmesi Fizibilitesi” ProjesiKırklareli
Tekirdağ Orman ve Su İşleri Şube MüdürlüğüKartaltepe Tabiat Parkı Alan Analizi, Avan Projesi, Uygulama Projesi ve Fizibilite Raporu.Tekirdağ
Trakya ÜniversitesiKaraağaç Hasan Rıza MüzesiEdirne
Çorlu Ticaret ve Sanayi OdasıÇorlu Lojistik KöyTekirdağ
T.C. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı Edirne İl MüdürlüğüEdirne İli Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanterinin OluşturulmasıEdirne
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA