SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Bu haber 06 Ekim 2016 - 0:38 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Yunanistan’a kaçmak isteyen  2 kişi polis tarafından yakalandı.

Edirne Emniyet >Müdürlüğünden onu ile yapılan açıklama şöyle:15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütünün ülkemize darbe kalkışması nedeniyle bu örgüte mensup veya müzahir olmalarından dolayı haklarında devlet memurluğundan çıkarma veya meslekten çıkarma cezası ile tecziye edilenlerin ve haklarında halen soruşturma devam eden şahısların yasadışı yollardan ülkemizden kaçmaya çalışacakları yönünde istihbarı bilgiler alınması üzerine çalışma başlatılmıştır.

Bu çalışmalar neticesinde Ankara’da görevli iken haklarında meslekten ihraç kararı verilen 2 bayan şahısın ilimizde irtibat kurdukları şahıslar aracılığı ile illegal yollardan Yunanistan’a geçiş yapacakları ve Keşan ilçesinde bir otelde bekledikleri, akşam saatlerinde irtibatlı oldukları şahıslar tarafından otelden alınarak sınır bölgesine götürülerek illegal yollardan Yunanistan’a geçecekleri bilgisinin alınması üzerine F.D ve B.E isimli bayan şahıslar kaldıkları otelde takibe alınmıştır. Yapılan araştırmada her iki şahsında Ankara’da çeşitli hastanelerde görevliyken meslekten ihraç edildiği tespit edilmiştir. Adı geçen şahıslar 20.45 sıralarında çantaları ile birlikte dışarı çıktıkları sırada gözaltına alınmışlardır.

Bu şahısların irtibatlı oldukları ve illegal yollardan Yunanistan’a geçişlerini sağlayacak olan şahısların gelebilecekleri değerlendirilerek otelde beklenilmeye devam edilmiş, saat 21.00 sıralarında iki erkek şahsın otele gelerek bu iki bayanı sorduklarının görülmesi üzerine şahıslar gözaltına alınmış, yapılan kimlik kontrollerinde şahısların M.B ve E.B oldukları tespit edilmiştir.

Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalanan B.E’nin yapılan üst aramasında biri iptal edilmiş 2 pasaport, kredi kartları, sim kart, 4.985 ABD doları, 1.750 Euro, 110 TL para, çizgisiz kağıt üzerine İngilizce yazılmış (Türkiye’de 100 bin kişi işten atıldı-Türkiye’de durum çok karışık olduğu için güvenli bir ülke değil) yazılı not.

F.D isimli şahsın yapılan üst aramasında ise birisi iptal edilmiş 2 pasaport 3.000 Euro, 35 TL, flash bellek, sim kart ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına haber verilerek şahıslar gözaltına alınmış ve tahkikata başlanılmıştır.

EDİRNE VALİLİĞİ

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA