SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

SAĞLAMTAŞ YEŞİLLENDİ

SAĞLAMTAŞ YEŞİLLENDİ
Bu haber 13 Mart 2021 - 20:39 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi.

Malkara Belediyesi olarak gelecek nesillere yeşil bir Malkara’yı bırakabilmek için Sağlamtaş Mahallemizde ağaç dikimi çalışmalarına devam ediyoruz.

Orman Haftası Etkinlikleri kapsamında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akkaya, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Tezcan ve Sağlamtaş Mahalle Muhtarı Ramazan Ersoy, Sağlamtaş Mahallesinde çeşitli noktalara ağaç dikimi yaptılar.

Ağaçlar ve Ormanlar Dünya’nın akciğeri olduğunu belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“ Göreve geldiğimiz günden bugüne yeşili koruyan bir belediye anlayışı içinde ilçemizin birçok noktasında ağaç dikim çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Geleceğe yeşil bir Malkara bırakabilme ilkesiyle yürüttüğümüz ağaç dikim çalışmalarımıza sadece belirli günlerde değil, aralıksız olmak kaidesiyle devam ediyoruz.

Orman Haftası etkinleri kapsamında Malkara Belediyesi olarak 2 gün içerisinde Balabancık Mahallemize 82 adet, Sağlamtaş Mahallemize ise 62 adet, Altuni Piramiz Mazı ve Arızona Mavi Servi ağacı dikerek toprakla buluşturduk.

Geleceğimize sahip çıkarak bizden sonra ki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için güzel Malkara’mızı yeşillendirmeye devam edeceğiz.

Unutmayalım ki yeşilin olduğu yerde umut, bulunduğu yerde ise hayat vardır“ dedi.

 

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürl

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA