SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Bulgar tur operatörleri Saros’da…

Bulgar tur operatörleri Saros’da…
Bu haber 30 Nisan 2016 - 12:20 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Yürütmekte olduğumuz Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Projemizde, Bulgar Tur Operatörlerine yapmış olduğumuz tanıtım gezileri ile Keşan ve bölgemizin Turizm Sektöründe Uluslararası Düzeyde Tanıtımı da Sağlamış bulunmaktayız.

“Bulgaristan Türkiye Sınır-ötesi İşbirliği Programı “  kapsamında Keşan TSO ve Burgaz TSO ortaklığı ile yürütülmekte olduğumuz “Karadeniz’den Ege’ye, Turizm ve Turizme Bağlı İş Kollarında Yeni Fırsatlar” isimli projemizin, Bulgar Tur Operatörlerine yönelik tanıtım programı 25-26 ve 27 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa İŞÇİMEN  ve Cüneyt YÜKSEKDAĞ ve oda Proje Koordinatörü  Seda HAVALE ve Tahir DEMİREL’in katılmış olduğu programda, proje ortağı Burgaz Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Boryana ZHELEVA,  Burgaz TSO Proje Sorumlusu Radko DREVCHEV ve Bulgar Tur Operatörlerinden oluşan 12 kişilik heyet ile bir araya gelerek Keşan, İpsala, Enez ve Saros Körfezi’nin turizm potansiyellerini yerinde ziyaret ederek tanıtım ve sunumlar gerçekleştirildi.

Projemizin son bölümlerine yaklaşmış bulunmaktayız. En önemli faaliyetlerimiz de bu bölümlerde gerçekleşiyor. 19 Haziran 2015 tarihindeki proje başlangıcımızdan bugüne teorik ve workshop çalışmaları yapıldı, şimdi ise Keşan ve bölgemizde az bilinen ya da bilinmeyen, potansiyeli olmasına karşın turizm açıcından değerlendirilmemiş, özellikle tarihsel ve kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleri olan noktalarımızın uluslararası düzeyde farkındalığı çalışmaları Bulgar Tur Operatörlerine yerinde gösterilerek tanıtılmış bulunmaktadır.

“IPA ( Instrument for Pre-accession Assistance/Katılım Öncesi Yardım Aracı)) tarafından desteklenmekte olan projemizin uygulaması 19 Haziran 2016 tarihinde son bulacaktır. Projemizin sonuna yaklaşırken daha heyecanlıyız, çünkü artık daha somut faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Bu faaliyetimizde bölgemiz, uluslararası operasyonel kapasiteye sahip Bulgar Tur Operatörlerine görücüye çıkmıştır. Biz bölgemizin tarihi, kültürel, doğal güzellik ve değerlerini tur operatörlerine tanıtmış olmaktan kıvanç duyduk. Tur operatörlerinin bölgemizden ayrılırken ki memnuniyeti bizi mutlu etti.

Odamız, yeni turizm rotalarında bölgenin yer alması adına keyif verici bir ziyarete ev sahipliği yapmış bulunmaktadır.

Sırada 16-17-18 Mayıs 2016 tarihinde bizim bölgemizin turizmcileriyle yapılacak olan Bulgaristan ziyaretinde Burgaz’ın tanıtımı gerçekleştirilecektir.

Projenin kapanışındaki son etkinlik olan Final Konferansı 7-8 Haziran 2016 tarihinde Burgaz’da gerçekleşecek olup oda olarak 10 katılımcı ile konferansta yer alacağız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA