SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Enez’de” Ortak Kültürel Miras” proje toplantısı yapıldı

Enez’de” Ortak Kültürel Miras” proje toplantısı yapıldı
Bu haber 13 Temmuz 2021 - 18:48 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.
Edirne’nin Enez ilçesinde Kaymakamlık tarafından gerçekleştirilen Ortak Kültürel Miras Karadeniz Havzasında Girişimciliğin Gelişimi için kaynak ortak etkinlik projesinin son faaliyeti gerçekleştirildi.
Romanya,Bulgaristan ve Moldova’dan gelen heyetler 2 gün boyunca  Enez’de  Lagün göllerinde kano gezisi yaptı, Enez’in tarihi yerlerini gezdi.
Proje ortakları olan  Romanyalı,Bulgaristan ve Moldovalı heyetler, Enez’e geldi. Enez Kültür Spor Merkezinde Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş tarafından karşılanan heyet, daha sonra Lagün Göllerinde Kano gezisi gerçekleştirdi. Buradaki kano gezisi Edirne Doğa Sporları Kulübü Derneği Başkanı Bülent Bacıoğlu, Sezgin Kanda, Arzu Kanar gözetiminde yapıldı.
Kano gezisine Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş’ta eşlik etti.
İstanbul Üniversitesi salonunda gerçekleştirilen yemekli toplantıda konuşan Kaymakam Şükrü Alperen Göktaş; “Biz aynı coğrafyanın insanlarıyız. Bizim sevinçlerimizde acılarımızda bir. Böylesine anlamlı bir projeye destek veren en başından beri sayın Edirne Valimiz Ekrem Canalp ve proje ekibine çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Hayırlı olsun.” dedi.
Daha sonra projeye destek verenlere plaket verildi.
Keşanlı müzik ekibi de güzel bir müzik resitali sundu.
Toplantının sona ermesinin ardından,  yabancı ülkelerden gelen heyetler, Enez’in restorasyonu tamamlanmak üzere olan Fatih Camisini, Enez Kalesini, Has Yunus Bey Türbesini gezerek ziyaret etti.
 Projenin sona ermesi nedeniyle heyetler üniversite toplantı salonu’nda sunumlarını gerçekleştirdi. Kendi ülkelerindeki çalışmalardan görüntüler sundu.
Karadeniz Sınır Ötesi İşibirliği 2014-2020 programı kapsamında  yürütülen  ve kısa  adı n HAZİNE   olan proje  Romanya, Bulgaristan,Moldova ve Türkiye’nin ortaklığında gerçekleşti. Enez Kaymakamlığı’nın projede bütçesi 297 bin 740 Avro oldu. Proje kapsamında Enez  bir çok kazanımlar edindi.
 Enez Kaymakamlığı proje   sorumlusu Remziye Savcu Irmak ,2 gün boyunca yabancı ekiplere  ilçenin tanıtımını yapmak için büyük gayret sarfetti.Yabancı heyetler Enez’in coğrafyasına hayran kaldıklarını ifade ederek Enez’den ayrıldılar.
Projenin sunuculuğunu Emine Demiröz gerçekleştirirken, organizasyonunu ise RENKAS Group adına Serkan Değirmencioğlu yaptı.
Proje toplantısı ve etkinlikleri çekimleri Ömer Çakıcı ve Necdet Uybaş tarafından gerçekleştirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA