SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yunanistan’da 25 Ocak erken genel seçimi

Yunanistan’da 25 Ocak erken genel seçimi
Bu haber 14 Ocak 2015 - 21:53 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

Yunanistan’da 25 Ocak tarihinde yapılacak erken genel seçimlerinde Türkiye’de yaşayan soydaşların da oy kullanabilmeleri için Batı Trakya Türkleri Dayanışma  Derneği (BTTDD) tarafından bir çok ilden otobüsler kaldırılacak.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Taner Mustafaoğlu,AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Yunanistan’da yapılacak olan seçimlere Batı Trakya Türkleri’nin de  bir çok adayla katılacaklarını söyledi.

 

Türkiye’de yaşayan  Batı Trakya Türkleri’nin Yunanistan’da yapılacak milletvekili seçimlerinde oy kullanarak, Türk toplumuna karşı olan sorumluluklarını yerine getirmek istediklerini ifade eden Mustafaoğlu,şunları kaydetti:” Bu vesileyle derneğimiz şubeleri ve genel merkez olarak ayın 25’inde orada olmak üzere büyük ihtimalle ayın 23 ve 24’ünde otobüsler kaldırılacak. Batı Trakya’da  mümkün olduğunca  çok Yunan vatandaşı olan soydaşımızın oy kullanarak Türk toplumunun gücünü orada göstermek istiyoruz.Bunu gerçekleştirmek üzere de girişimlerimiz olacaktır.Seçimlere birçok adayın katıldığını biliyoruz.Bu bir çeşitliliktir. Batı Trakya Türkleri son günler yaklaştığında Batı Trakya Türklerinin meselelerini gündemde tutacak olan partilere  ve bu partiler içinde bizim fikrimizi temsil edecek olan adaylara mutlaka oy vereceklerdir.”

Yunanistan’da cumhurbaşkanı adayı Stavros Dimas, yapılan 3 turda parlamentodan yeterli oyu alamadığı için  meclis fesh edilmiş ve 25 Ocak tarihinde erken seçim kararı alınmıştı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA