SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

YUNANİSTAN’A VİZESİZ SEYAHAT ÇALIŞMASI

YUNANİSTAN’A VİZESİZ SEYAHAT ÇALIŞMASI
Bu haber 04 Mart 2015 - 15:20 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Yunanistan’ın Dedeağaç Belediye Başkanı Evangelos Lambadis,Türk vatandaşlarının Yunanistan’da 3 gün süre ile vizesiz seyahat etmeleri  için çalıştıklarını söyledi.

Lambadis  beraberindeki heyetle birlikte Keşan Ticaret ve  Sanayi Odası’nda  düzenlenen Türkiye-Yunanistan  arasındaki işbirliğini geliştirme toplantısına katıldı.

Yunanlı turistlerin  Türkiye’nin  sınır bölgelerindeki ticareti canlandırdığına işaret eden  Lambadis,şimdilerde ise Türk turistlerin Yunanistan sınır bölgelerinde yaptıkları alışverişlerle esnafın yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Semadirek  adası ile Enez arasında feribot seferleri  düzenlenmesi içinde çaba sarf ettiğini aktaran lambadis, iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesini istediklerini kaydetti.

Yunanistan’da yeni kurulan hükümetin turizm bakanı’ndan Türk vatandaşların Yunanistan’da  3 gün süre ile vizesiz seyahat edebilmeleri için çalışma yapılmasını isteyeceklerini vurgulayan Lambadis,ayrıca Meriç nehri taşkınları ve hayvan hastalıkları konusunda da iki ülkenin işbirliği yapmasının gerekli olduğunu aktardı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis   Başkanı Yüksel Alioğlu’da Yunanistan heyetine teşekkür ederek,iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesine her türkü katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Alioğlu,bu ay içinde Dedeağaç’ta daha geniş katılımlı bir toplantı düzenlenerek iki ülke arasındaki sorunların tartışılacağını

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA