YUNANİSTAN’A VİZESİZ SEYAHAT ÇALIŞMASI

Güncel Haberler Turizm Haberleri

Yunanistan’ın Dedeağaç Belediye Başkanı Evangelos Lambadis,Türk vatandaşlarının Yunanistan’da 3 gün süre ile vizesiz seyahat etmeleri  için çalıştıklarını söyledi.

Lambadis  beraberindeki heyetle birlikte Keşan Ticaret ve  Sanayi Odası’nda  düzenlenen Türkiye-Yunanistan  arasındaki işbirliğini geliştirme toplantısına katıldı.

Yunanlı turistlerin  Türkiye’nin  sınır bölgelerindeki ticareti canlandırdığına işaret eden  Lambadis,şimdilerde ise Türk turistlerin Yunanistan sınır bölgelerinde yaptıkları alışverişlerle esnafın yüzünü güldürdüğünü belirtti.

Semadirek  adası ile Enez arasında feribot seferleri  düzenlenmesi içinde çaba sarf ettiğini aktaran lambadis, iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesini istediklerini kaydetti.

Yunanistan’da yeni kurulan hükümetin turizm bakanı’ndan Türk vatandaşların Yunanistan’da  3 gün süre ile vizesiz seyahat edebilmeleri için çalışma yapılmasını isteyeceklerini vurgulayan Lambadis,ayrıca Meriç nehri taşkınları ve hayvan hastalıkları konusunda da iki ülkenin işbirliği yapmasının gerekli olduğunu aktardı.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis   Başkanı Yüksel Alioğlu’da Yunanistan heyetine teşekkür ederek,iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesine her türkü katkıyı vermeye hazır olduklarını söyledi.

Alioğlu,bu ay içinde Dedeağaç’ta daha geniş katılımlı bir toplantı düzenlenerek iki ülke arasındaki sorunların tartışılacağını