SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yunanistan Tarafından Uygulanan Uluslararası Seyahat Kısıtlamaları Hakkında Açıklama

Yunanistan Tarafından Uygulanan Uluslararası Seyahat Kısıtlamaları Hakkında Açıklama
Bu haber 17 Mayıs 2021 - 21:57 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan Yunanistan’ın uyguladığı uluslararası seyahat kısıtlamaları hakkında bilgilendirme de bulundu.

Yunanistan’ın uluslararası seyahatler için yürürlükte bulunan birtakım kısıtlamaları son olarak 24 Mayıs 2021 tarihine kadar uzattığını belirten Başkan Yardımcısı Arıkan, ‘’Yunan makamlarınca 20 Mart 2021 Tarihinde alınan kararlar neticesinde ülkemiz hava limanları ile Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı arasında 23 Mart 2021, Selanik Makedonya Havalimanı arasında ise 29 Mart 2021 Tarihinden itibaren tarifeli yolcu seferleri düzenlenebilecektir. Bununla birlikte ülkemiz dahil üçüncü ülke vatandaşlarının Yunanistan’a girişinin yasaklanmasına yönelik kısıtlayıcı tedbirler de geçerliliğini koruyacaktır.’’ dedi.

‘’14 Mayıs itibariyle Kavala – Midilli – Sakız – Sisam – İstanköy ve Rodos’a Gezi Düzenlenebilecek’’

Türkiye ile Ege adaları arasında tarifeli deniz seferleri ile yolcu taşımacılığı imkanı bulunmadığını belirten Arıkan, ‘’Bununla birlikte bayrağından bağımsız olarak Türkiye limanlarından çıkış yapacak özel gezi tekneleri ve ticari turistik gemilerin, yolcu taşımamak kaydıyla Kavala, Midilli, Sakız, Sisam, İstanköy, ve Rodos’a gidişi kaptan ve mürettabatın gerekli koşulları sağlaması kaydıyla 14 Mayıs 2021 tarihinden itibaren izin verilecektir. Hali hazırda kara hudut kapıları Kastanies (Çörekköy-Edirne) geçişlere tamamen kapalı durumdadır. Her gün 07.00 ile 23.00 saatleri arasında açık olan Kipi(İpsala) sınır kapısından ise Yunanistan’da ikameti bulunan vatandaşlarımız çıkış yapabilmektedir.’’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA