SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yunan makamları Batı Trakya Türk toplumuna ayrımcılıkta sınır tanımıyor!

Yunan makamları Batı Trakya Türk toplumuna ayrımcılıkta sınır tanımıyor!
Bu haber 01 Mayıs 2021 - 0:50 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

ABTTF Başkanı: “Türk öğretmenlere aşı randevusu verilmemesi açık bir ayrımcılıktır. Salgın döneminde öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığı söz konusudur. Ülkemiz makamları bu sorunu derhal çözüme kavuşturmalı, iki okulumuzda görev yapan öğretmenlerimiz de bir an önce aşılarını yaptırabilmelidir.” 

Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk toplumu mensubu öğretmenler okulların açılması öncesinde Kovid-19 aşı listesine alınmadı. Gündem ve Birlik gazetelerinin haberine göre Gümülcine ve İskeçe’deki iki Türk azınlık ortaokulu-lisesinde görev yapan Türk öğretmenler yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Yunanistan Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu olarak aşılanması kararlaştırılan eğitimciler arasına dahil edilmedi. İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi ile Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu-Lisesi’nde görevli Türk öğretmenlere eğitimcilerin aşı randevusu aldığı çevrim içi platformdan randevu verilmediği belirtildi.

Konuyla ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Gümülcine ve İskeçe’deki iki Türk azınlık ortaokulu-lisesinde görev yapan Yunan öğretmenler aşı randevusunu hemen alabilirken Türk öğretmenlere aşı randevusu verilmemesi açık bir ayrımcılıktır. Eğitim Bakanlığı’nın Sağlık Bakanlığı’na sunduğu ve ülkedeki tüm eğitimcilerin bilgilerini içeren listede bu okullarımızda görev yapan Türk öğretmenlerin isimlerine yer verilmemesini basit bir bürokratik ihmalkarlıkla açıklamak mümkün değildir. Salgın döneminde öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığı söz konusudur. Ülkemiz makamları bu sorunu derhal çözüme kavuşturmalı, iki okulumuzda görev yapan öğretmenlerimiz de bir an önce aşılarını yaptırabilmelidir.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA