YUNAN KRİZİ GENÇLERİ DE VURDU

Güncel Haberler

Reuters haber ajansı 10 değişik ülkeden ekonomik krizin mağdur ettiği 10 genci haber yaptı.

Yunanistan’dan gazetecilik mesleği yerine garsonluk yapmak zorunda kalan 24 yaşındaki Dimitris Zarulas Reuters’in söz konusu haberine konu oldu. Dimitris Zarulas, ekonomik kriz yüzünden gazetecilik mesleği yerine asgari ücret karşılığı garsonluk yapıyor.

10 değişik ülkeden 10 gencin yaşantısını haber yapan Reuters, böylece mali krizin her ülkede gençleri vurduğunu göstermeyi hedefledi.

Saati 4 euro karşılığında garsonluk yapan Dimitris hakkındaki haberde “Dimitris, Yunanistan’da geçimini sağlamak için mücadele veren gençlerden sadece biri. Balık lokantasında garson olarak çalışıyor. Gazetecilik okuyan Dimitris, askerliğini de tamamlamış durumda” ifadelerine yer verildi.

Atina’da bulunan Akropol’ün önünde poz veren genç Dimitri, aynı zamanda ailesiyle birlikte yaşadığı evde de Reuters için poz verdi.

Haberde Amerikalı bir gencin saat başına 7,25 dolar aldığı, Brezilya’da aylık maaşım 287 dolar, Bolivya’da ise 118 dolar olduğu kaydedilirken, Fransa da ise aylık maaşın 1.890 dolar sevilerinde olduğu belirtildi.

Kaynak: AZINLIKÇA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir