SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

YÜCEER’İN BAYRAM MESAJI

YÜCEER’İN BAYRAM MESAJI
Bu haber 29 Ekim 2015 - 15:56 'de eklendi ve 288 kez görüntülendi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer,Cumhuriyet’ Bayramı nedeniyle  bir basın açıklaması  yaptı.

Bir çağdaşlaşma devrimi olan Cumhuriyet, özgürlüğün, eşitliğin, adaletin temel dayanağıdır. Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet ekonomiden eğitime, tarımdan şehirciliğe, kültürden sanata bir milletin yeniden varoluş destanıdır.

Bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz 29 Ekim, işgalden zafere, zaferden Cumhuriyete uzanan onurlu bir yolun, emperyalizme karşı tam bağımsızlık diyenlerin, aydınlık ve umut dolu bir geleceğe inananların bizlere bir hediyesidir.

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun 92. yılını büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

Bizler biliyoruz ki Cumhuriyet kolay kurulmamıştır. Cumhuriyet saraylarda değil, savaş meydanlarında on binlerce şehidimizin kanıyla kazanılmıştır.

Kurtuluş Savaşı sonrası Cumhuriyet ile taçlanan bu onurlu mücadelenin arkasında ulusumuzun canıyla, kanıyla ödediği diyet vardır, fedakarlık vardır.

Onun için biz bu ülkenin kurucu gücü Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Cumhuriyeti halkın vergileriyle yapılan saraylarda değil, meydanlarda kalpleri Cumhuriyet sevgisi ile çarpan yurttaşlarımızla birlikte, omuz omuza, fener alaylarıyla kutlayacağız.

Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu seçimlerde Cumhuriyetimizi ve demokrasiyi oylayacağız. İçerde egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyetin kazanımlarını kaybetmemek için, Cumhuriyetimize sahip çıkmak için, Cumhuriyet bayramlarını özgürce kutlamak için herkes sandığa gidip, oyunu kullanmalıdır.

Köklerimizle, tarihsel birikimimizle Cumhuriyet Halk Partisi çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. Bugün ülkemizin huzura, barışa, birlik ve beraberliği  ihtiyacı vardır. Ülkeyi içinde yaşadığı ateş çemberi içinden çıkarabilecek tek parti CHP’dir.

Bugünün bizler için bir diğer önemi de Çerkezköyümüzün düşman işgalinden kurtuluşunun  93. yıldönümü olmasıdır.

Çerkezköyümüz büyük bir ruhla kadını erkeği, genci yaşlısıyla tarihin akışını değiştiren bu onurlu savaşta en ön saflarda yer aldı.

Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, gazi ve şehitlerimizin, Kurtuluş Savaşı’nda verilen onurlu mücadeleye sahip çıkan Çerkezköylü hemşerilerimizin önünde saygı, sevgi ve minnetle eğiliyoruz. Emanetlerine her zaman sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Cumhuriyetimizin 92. yılında Atatürk’ün izinde aydınlık ve çağdaş bir Türkiye yolunda, sapmadan yürüyeceğiz.

Kuruluşundan bu yana çağdaşlık ve uygarlık yolunda ilerleyen Cumhuriyet ilelebet var olacak, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız kararlılıkla sürecektir.

Cumhuriyet Bayramımız, Ata’sının açtığı aydınlık yolda yürüyen herkese kutlu olsun

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA