SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yüceer’in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Yüceer’in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Bu haber 22 Nisan 2020 - 14:12 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan

‘23 Nisan Ulusal Direnişin ve Cumhuriyetin temelidir’

‘23 Nisan zorlukları aşacak yolu gösterir’

‘Sorumluluklarını unutanlara cevabı halkın iradesi verecek’

Çocuklara söz, ‘Daha büyük coşkuyla kutlayacağız’

TEKİRDAĞ – CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında “23 Nisan, 100 yıl sonra da zorlukları nasıl aşacağımızı gösterecek ışık olmalıdır. 23 Nisan zor günlerin tarihi olduğu kadar, kurtuluş iradesinin de tarihidir” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin mesajında “100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan mücadele ve 23 Nisan 1920’de açılan Büyük Millet Meclisi ilse ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescil edildi. Atatürk önderliğinde, diz çökmeyi bilmeyen bir halkın onuru için başlayan mücadele, 23 Nisan’da emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı’nı yöneten iradeye dönüştü. 23 Nisan esaret zincirlerini kıran bir milletin kaderini kendi ellerine alışının simgesidir” dedi.

“23 Nisan zorlukları aşma yolunu gösterir”

Türkiye’nin geçen 100 yılda birçok zorluğa TBMM öncülüğünde göğüs gerdiğini belirten Yüceer, “Ülkemiz bugün yine zor günlerden geçmektedir. Biliyoruz ki, küresel salgına karşı mücadeledemizde yaşanılan zorlukların çözümü yine milletin dayanışması ve iradesindedir. 23 Nisan, 100 yıl sonra da bu zorlukları nasıl aşacağımızı gösterecek ışık olmalıdır” dedi.

Cevabı halkın iradesi verecek

Yüceer, salgın döneminde halk ile dayanışma içinde olan belediyelerin faaliyetlerinin engellenmesine de tepki göstererek, “Halkın iradesi ile yönetimde olduğunu unutan ve ‘tek akıl’, ‘tek irade’ arzusu içinde olanlar, yanlış ekonomi politikalarının getirdiği krizin sorumluluklarını bu zor günlerde de halka yüklemek niyetindedir. Vatandaşının ihtiyaçlarına çözüm bulamayanlar, halk ile dayanışmanın dersini veren Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef alarak hatalarını örtme telaşına düşmüştür” ifadelerini kullandı. Yüceer, “Siyasi rekabet ve iktidar hırsı ile halka uzatılan elleri engelleyen, sorumluluklarının farkında olmayanlara cevabı yine halkın iradesi verecektir. 23 Nisan zor günlerin tarihi olduğu kadar, kurtuluş iradesinin de tarihidir. Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin en büyük güvencesi, işsizlerin, emeklilerin, esnafın, çiftçinin, öğrencinin de umudu olmaya devam edecektir” dedi.

“Daha büyük coşkuyla kutlayacağız”

Çocuklara salgın tehlikesi geçtiğinde 23 Nisan’ı coşkuyla kutlama sözü veren Yüceer’in mesajında ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Meclisimizin kuruluş günü bizzat Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Salgın nedeniyle 23 Nisan çoşkusuyla evlerinden çıkamayan çocuklarımıza sözümüz var. Bu günler geçtiğinde bayramlarımızı hep birlikte daha büyük bir coşkuyla kutlayacağız. Çocukların kötülüklerle karşılaşmadığı, çocukluklarını daha mutlu yaşadıkları bir dünya dileğiyle tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurucusu Gazi Milletvekillerimiz başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Büyük Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100’üncü yılında çocuklarımızın ve tüm ulusumuzun, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA