SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

YÜCEER, SARAY’DA BAHAR VE KÜLTÜR FESTİVALİNE KATILDI

YÜCEER, SARAY’DA BAHAR VE KÜLTÜR FESTİVALİNE KATILDI
Bu haber 24 Ağustos 2015 - 13:54 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Saray’da Bahar ve Kültür Festivali’ne katıldı. Son aylarda ülkemizi esir alan bir terör ortamının yaşandığını belirten Yüceer,  “Festivaller sevinçleri, mutlulukları paylaşmak içindir, ancak biz burada sadece sevincimizi değil acımızı da paylaşacağız” dedi.

ANKARA///

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Saray’da 3. Uluslararası 10. Geleneksel Bahar ve Kültür Festivali’ne katıldı. 6 gün sürecek Saray’la özdeşleşen festivalin ilçenin tanıtımına büyük katkı sağladığını kaydeden Yüceer, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. CHP’li Yüceer, “İlçemizin tanıtımına katkı sağlayan, ekonomik hayatına dinamizm getiren bir festival de daha sizlerle birlikte olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

SEVİNCİMİZİ DE ACIMIZI DA PAYLAŞACAĞIZ

Festivallerin doğasında insanların kaynaşmaları, birlikte olmaları, sevinçleri ve mutlulukları paylaşmaları olduğunu kaydeden Yüceer, “Ancak biz burada sadece sevincimizi değil acımızı da paylaşacağız” ifadelerini kullandı. Suruç saldırısından bugüne 20 Temmuz- 20 Ağustos aralığında 16 polis, 2 korucu, 35 asker ve 55 sivilin şehit olduğu bir terör ortamının ülkemizi esir aldığını kaydeden Yüceer,  aralıksız her gün şehit haberleri geldiğini, her gün bir ananın yüreğine ateş düştüğünü bildirdi.

ŞEHİTLERİN KANINDAN OY DEVŞİRİYORLAR

AKP iktidarının Ortadoğu’da izlediği etnik ve mezhep kökenli politika nedeniyle yangının ülkemize de sıçradığını kaydeden Yüceer,  “Ortada kanlı bir tablo var. Ancak, bu tablodan siyasi menfaat devşirmek isteyenler var. Şehit cenazelerinden oy bekleyenler var. Bir kişinin Başkanlık sevdası uğruna, ülkenin geleceği belirsizliğe sürükleniyor. Bu ülkenin gencecik evlatları ölüyor” dedi.  Erdoğan’ın yaşanan terör ve kaos ortamından medet umarak yapılacak bir erken seçimde “tek başıma iktidarı yakalayabilir miyim”in hesabını yaptığını bildiren Yüceer, Hükümetin kurulmasının bizzat Cumhurbaşkanı tarafından engellendiğini kaydetti.

ŞEHİT CENAZESİNDE MİTİNG YAPIYORLAR

Erdoğan’ın kendisini hala bir partinin genel başkanı gibi gördüğünü kaydeden Yüceer şöyle devam etti:

Genel Başkan olduğu dönemde nasıl Başbakanlığın imkanlarını kullandı ise gibi bu kez de seçim döneminde olsun olmasın Cumhurbaşkanlığı’nın olanaklarını kullanarak meydan meydan dolaşıyor, mitingler yapıyor, Kaçak Saray’da bütün yandaş televizyonların naklen yayınladığı toplantılar gerçekleştiriyor.

İKTİDAR HIRSIYLA ÜLKEYİ KAN GÖLÜNE ÇEVİRDİLER

Türkiye son yılların en kanlı terör saldırılarını yaşıyor, birer birer evlatlarını toprağa veriyor.  Cumhurbaşkanı, Sarayında muhtarlara, iktidar dersi veriyor; şehit cenazesinde acılı ailelerin gözleri önünde miting yapıyor. Tüm bunlar kabul edilebilir bir durum değildir. Akan her damla kanın, her bir damla gözyaşının sorumlusu iktidar hırsıyla ülkeyi kan gölüne çevirenlerdir!

KARDEŞÇE YAŞAYACAĞIZ

“Sevginin, barışın olduğu yerde birliktelik ve güç vardır” diye Yüceer, “Bir ve beraber olacağız, omuz omuza olacağız, gücümüze güç katacağız. Bizi bölmek, ayırmak, ayrıştırmak isteyenlere inat; “Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe” yaşayacağız” diye konuştu. Yüceer, var olan birlik ve beraberliği daha da güçlendirmesi temennisiyle festivalin hayırlı olmasını diledi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA