SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

YÖRÜK PANAYIR ŞENLİKLERİ COŞKU İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YÖRÜK PANAYIR ŞENLİKLERİ COŞKU İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Bu haber 30 Mayıs 2022 - 23:46 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara İlçe Kaymakamlığı, Malkara Belediyesi ve Yörük Mahallesi kadınlarımızın katkılarıyla, 28 – 29 Mayıs 2022 tarihlerinde Yörük Mahallesinde organize edilen “Yörük Panayır Şenlikleri” coşku içerisinde gerçekleştirdi.

Yörük Panayır Şenliklerine; AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Jandarma Komutanı İsmail Erdoğan, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Siyasi Parti Başkanları ve Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay ve vatandaşlar yer aldı.

2 gün süren Yörük Panayır Şenliklerinin ilk gününde Halk Oyunları ve Taekwonda gösterilerinin ardından Panayır Şenlikleri kapsamında mahallemizde kurulan ve el emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği stantlar gezilerek, Yörük Eğitim Üretim ve Sanat Mektebinin açılışı protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi.

İlk günün akşamı ise konserlerle devam etti. Birbirinden değerli sanatçılarımızın seslendirdiği türküler eşliğinde vatandaşlarımız yer yer duygulu, yer yer ise coşkulu ve keyifli bir akşam yaşadı.

Yörük Panayır Şenliklerinin ikinci gününde, Yörük Panayırı Şenlikleri kapsamında düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası’nın final müsabakası gerçekleştirildi. Turnuvada Yeni Mahalle Spor Takımı Şampiyon oldu. Halk Oyunları ve Taekwonda gösterilerinin ardından turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri ve kupaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Yörük Panayır Şenliklerinin ikinci günün akşamında ise Malkara’mızın değerli sesi, yerel sanatçımız Soner Kıp konseri ve çeşitli etkinliklerle devam etti. Şenliklere katılan vatandaşlarımız Soner Kıp önderliğinde coşkulu bir akşam yaşadılar.

Yörük Panayır Şenliklerine katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Yörük Mahalleli kadınlarımız bu yıl durmadan, usanmadan, üşenmeden

çalışarak güzel işler ortaya çıkardılar. Bu güzel organizasyonda en büyük emek kadınlarımıza ait. Ben bu organizasyona destek veren Malkara Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne, özel sektörlerden destek veren Malkaralı hemşehrilerimize, Trakyam Üreten Kadın Kooperatifimize, Malkara İlçe Kaymakamımıza ve tüm kamu kurumlarımıza teşekkür ediyorum.

Umuyorum ki Yörük Mahallemizde geleneksel hale gelecek güzel bir şölen olacak. İnşallah kadınlarımızın emeklerinin karşılığını aldıkları bir şenlik olur. Umarım önümüzdeki sene daha güzel bir Yörük Panayır Şenliklerinde buluşuruz.

Ben tekrar Yörük Panayır Şenliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımıza şenlik tadında günler geçirmelerini diliyorum.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Mü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA