SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yıldız Gençler Kış Kampı başladı

Yıldız Gençler Kış Kampı başladı
Bu haber 24 Ocak 2022 - 22:04 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.

Lüleburgaz  Belediyesi ile Lüleburgaz Kent Konseyi iş birliğinde düzenlenen “Yıldız Gençler Kış Kampı” başladı. Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi gençler Dereköy’de 4 gün 3 gece sürecek kampta AFAD eğitimlerinden kültürel etkinliklere, takım oyunlarından dans etkinliklerine kadar çok sayıda alanda atölye çalışması gerçekleştirecek.

Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz Kent Konseyi iş birliğiyle gerçekleştirilen Yıldız Gençler Kış Kampı başladı. Kamp kapsamında Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi gençler Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü’nün Dereköy’deki kamp alanına doğru yola çıktı. Yolculuk öncesinde Yeni Tören Alanı’nda buluşan gençleri Lüleburgaz Kent Konseyi Başkanı Binnur Dinç uğurladı.

Bilgi ve eğlence bir arada 

Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mert Derecik gerçekleşecek kampta eğlence ve bilginin bir arada olduğunu söyleyerek, “Pandemi sürecinde bütün gençler evlere kapanmak zorunda kalmıştık. Pandemiden kurtulmak için bu kamp önemli bir çıkış noktası olacak. Gençler kampta hem eğlenecek hem öğrenecek.  Herkese katkısı olacak bir kamp olacak” diye konuştu.

Eğitmenler eşliğinde kamp! 

Dört gün 3 gece sürecek kamptaki eğitmenlerden arasında olan Yazgülü Tunar Tokmak da kampın dolu dolu geçeceğini belirterek, “14 kız 14 erkek katılımcının olduğu karma bir kamp olacak. Gençlerin daha çok sosyalleşmesi ve katılımcı olmalarına yönelik çok sayıda etkinliğimiz olacak. Kamp alanımız hem doğa olarak hem de coğrafi olarak çok güzel bir alan. Keyifli bir kamp olacak” diye konuştu. Öte yandan kampta AFAD da gençlere “Temel Afet Farkındalığı Eğitimi” verecek. Bununla birlikte gençler kamp boyunca takım oyunlarından temel halk danslarına, gönüllülükten bilgi yarışmalarına kadar çok sayıda alanda eğitimler alacak.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA