SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yeşile pedal çevirdiler

Yeşile pedal çevirdiler
Bu haber 28 Aralık 2015 - 13:22 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) geçtiğimiz hafta sonu doğa sporu faaliyetini bisiklete ayırdı.Keşan Kaletepe bölgesinden başlayan tur, Yenimuhacir merası ,  kurtkapanı sırtlarını takip ederek Seydiköy, Şükrüköy, Bahçeköy’den geçip akşam saatlerinde tekrar Keşan’da son buldu. Güzel havaların fırsatını değerlendiren 21 bisikletçi  45 km.lik Teke Kayası adı verilen parkuru neşe içinde ve sorunsuz tamamladı.
SARDOS adına bir açıklama yapan Faruk EKER;
Yeni yıl ile faaliyetlerde ayda bir hafta sonunu bölgemizde uzun bisiklet turu yapmak üzere planladık. Diğer haftalar doğa yürüyüşlerine devam edeceğiz.Bu hafta sonu tura çıkış noktamızı Kaletepe üzerinden yaptık . Bundaki maksadımız son zamanlarda ulusal basında da sıkça karşılaştığımız Keşan’ın kirli havasından kaçarak doğada sporumuzu yapmak ve aynı zamanda ilçemizi tepeden gözlemlemekti. Ama maalesef göremedik çünkü kirli hava kabus gibi üzerine çökmüştü. Bunun yanında bölgemizdeki ormanlar hızla kesiliyor ve bir müddet sonra çevremizde yetişkin hiç ağaç kalmayacak. Bir yandan kirli havadan şikayet ediyor diğer yandan oksijen kaynağımız, akciğerimiz ormanlarımızı tahrip ediyoruz, bu nasıl çelişkidir anlamadık. Bu maksatla faaliyetlerimizi mümkün olduğunca kendi çevremizde ve yaşam alanımızda planlamaya özen gösteriyoruz ve katılımcıları bizi bekleyen tehlikeler konusunda bilgilendiriyoruz.
Maalesef bir müddet sonra bu bölgede basacak patika , pedal çevirecek orman kalmayacak. İşte o zaman bir çok kesim tehlikenin farkına varacak ama iş işten geçmiş olacak.. SARDOS olarak doğa sporları yanında ekolojik sorunları kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz . Faaliyetlerimize herkes katılabilir ve bizi Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu/Facebook sayfasından takip edebilirsiniz..
Oksijen dolu yaşanabilir bir Keşan bizim en büyük temennimizdir…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA