SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yenimescit Mahallesi’nde Toplu Sünnet Şöleni

Yenimescit Mahallesi’nde Toplu Sünnet Şöleni
Bu haber 13 Mayıs 2015 - 10:40 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.

Yenimescit Mahallesi’nde Toplu Sünnet Şöleni…
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Yenimescit CHP delegeleri tarafından düzenlenen Sünnet Şölenine katıldı.
Yenimescit Mahallesi’nde Cemal Özdemir, Sedat Karakiraz, Soner Demirdöven, İbiş Gülgün ve Memet Söğütler tarafından organize edilen ve saat 21.00 sıralarında başlayan Sünnet Şölenine Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli CHP Edirne Milletvekili Adayı Erdin Bircan, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Şevik ve belediye meclisi, üyeleri, il genel meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve mahalle halkı katıldı.
28 çocuğun sünnet ettirildiği şölende ilk konuşmayı Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan yaptı.
Özcan, konuşmasında şunları söyledi. “ Sevgili hemşehrilerim bu akşam mahallenizde değerli delegelerimizin ilçe örgütünün önderliğinde yaptığı sünnet şölenine hepiniz hoş geldiniz. Ben öncelikle sayın Muhtarımız Obama’ya (Fikret Kantar) ve organizasyonda emeği geçen 5 arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Sünnet olan 28 çocuğumuza geçmiş olsun diyorum. Allah ana babalarına uzun ömür versin. Şu andaki cemiyetlerinden daha güzel evlilik cemiyetleri nasip etsin. Onlar şu anda bizim geleceğimiz, ileride bu toplumu devam ettirecek olan genç yavrularımız, sevgili evlatlarımız, bütün anne babaları ben tebrik ediyorum geçmiş olsun diyorum. CHP İlçe Başkanımız Erdoğan Gümülcineli ve CHP Edirne Milletvekili Adayımız Erdin Bircan’ı da buraya davet ediyorum”
Özcan’dan sonra söz alan CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli de öncelikle herkese iyi akşamlar dileyerek başladığı konuşmasını şöyle devam ettirdi: “ Bu organizasyonu düzenleyen mahallemizin çalışma grubu ve delegelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlar sakın ola ki bize seçim öncesi bu sünnet şölenini siyasi malzeme olarak kullanıyor demesin. Partililerimizin ve delegelerimizin her yıl geleneksel olarak düzenlendiği bu organizasyon da bu seçim arifesine denk geldi. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir zaman duygu sömürüsü anlayışı içinde değiliz. Bunun böyle bilinmesini de isterim. Biz her zaman halkımızla birlikte halkımıza ne tür hizmetler gerektiriyorsa bunun peşindeyiz. Değerli arkadaşlar burada iki kelam etmeden geçmeyeceğim. Mevcut iktidar partisi belki bu geceki organizasyonla ilgili bir takım laflar edebilir. Ancak biz, belediye başkanımız, ilçe teşkilatımızla halkımızın her zaman yakınındayız. Bu böyle biline. Ben biliyorum ki bu 7 Haziran seçimlerinde destekleriniz bizden yana olacak. Değerli arkadaşlar biz siyasiyiz siyasi birkaç laf etmek zorundayız. Seçimlere giderken benim sizlerden özellikle ricam bu değişimi gerçekleştirmemizin zamanı geldi. Her zaman basında da dile getirdim bu akşam da söylüyorum. Mevcut iktidar partisi Keşan da 1 tane proje gerçekleştirdi. Henüz daha konutlarınızı teslim edemedi. Bir hafta önce basında çıktı “yönetim oluşturuyoruz” diyorlar. Yine seçim arifesinde sizlerin oylarınızı almak için oyalama yapıyorlar. Ben bu anlamda sayın belediye başkanıma da çok teşekkür ediyorum. Bu tür yardımlar için her zaman sizin yanınızda her zaman sizinle birlikte, ben tüm sünnet olan çocuklarımıza geçmiş olsun diyorum. Kendilerine ve ailelerine sağlıklar diliyorum”
Gümülcineli’ den sonra söz alan CHP Edirne Milletvekili Adayı Erdin Bircan da konuşmasında şunları söyledi:“Değerli hemşehrilerim, hepinize iyi akşamlar iyi eğlenceler diliyorum. Değerli hemşehrilerim, bu geceyi bu şöleni sizlere ve bizlere tertip eden CHP’nin delege ve üyesi arkadaşlarıma emeklerinden dolayı sizler adına teşekkür ediyorum. Yine belediye başkanımızın öncülüğünde her zaman bu şölenin yapıldığını biliyorum. Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’a da çok çok teşekkür ediyorum. 28 tane pırıl pırıl evladımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah damatlıklarını göstersin. İnşallah evlenme düğünlerinde de burada hep birlikte oluruz. İlçe başkanımın söylediği gibi bu bir siyasi şov değil. Ama bizler siyasiyiz, bunu tertip eden CHP’nin delege ve üyeleri arkadaşlar. Arkadaşlar CHP’den seçilecek olan Roman Milletvekili adayı Özcan Purçu’yu tanıyor musunuz? Kendisi yakında Keşan’a gelecek ve sizlerle birlikte olacak. CHP’nin sizlere verdiği değeri anlamanızı istiyorum. Sizlerden bir milletvekili çıkacak. Sizlerin sesini mecliste birlikte duyuracağız. Bunun için ben 7 Haziran’ da CHP’nin 1.parti çıkacağına inanıyorum. Sizlere inanan CHP Belediye Başkanıyla İlçe yönetimiyle ve milletvekili adayıyla sizlerin yanında oldu ve her zaman olacaktır. Sizlerden gerekli desteği bekliyoruz. Hepinize iyi eğlenceler.”
Konuşmaların ardından Özcan, Gümülcineli, Bircan ve diğer konuklar tarafından çocuklara küçük altın hediye edildi.
Şöleni organize eden delegeler adına bir açıklama yapan Özdemir, “Bizlere bu şölen için gerekli katkıyı sunan Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’a ve CHP İlçe Başkanımız Erdoğan Gümülcineli ‘ye destekleri nedeniyle mahalle halkımız adına teşekkür ediyorum. “dedi.
Özcan ve diğer konuklar da çocuklarla birlikte doyasıya oynadılar ve eğlendiler.
Şölen müzik eşliğinde devam etti ve sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA