SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yeniden Refah Partisi Keşan Belediye Başkan Adayı Selim Uyar’dan sert eleştiriler

Yeniden Refah Partisi Keşan Belediye Başkan Adayı Selim Uyar’dan sert eleştiriler
Bu haber 27 Mart 2024 - 15:51 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

-Bakanlar Sadece AK Parti ve MHP’nin bakanları mı?
-İş adamları buluşmasına AK Parti ve MHP İlçe Başkanlarının dışında hiçbir siyasi davet edilmedi?
-Bakan Bolat’ın yüzüne söyledim siz adil ve hakkaniyetli değilsiniz.
-Korkması gereken biziz ama korkan onlar
ERDOĞAN DEMİR
Geçtiğimiz Cumartesi günü Keşan’a gelen ve Kaymakamlığı ziyaret ettikten sonra, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu’nun Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ve esnafı ziyaret ederek, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nda İşadamları Buluşması’na katılan Ticaret Bakanı Ömer Bolat’a, Yeniden Refah Partisi Keşan Belediye Başkan Adayı Selim Uyar’dan sert tepki geldi.
Uyar, sosyal medyasından paylaştığı videosunda şunları söyledi: “Geçtiğimiz cumartesi günü Keşan’ımıza Ticaret Bakanı işadamlarımız ile görüşmeye gelmiş. Ben de bugün tesadüf olarak üye çalışması için çarşıya çıktık. Oradan geçerken o kalabalığı görünce oradaki görevli ağabeylerimize sordum. Hayırdır bu kalabalık nedir? Bakanımız geldi dediler. Bize haber verilmedi dedim, siyasi partilere. Orada AK Parti Edirne İl Yöneticisi Mecit Erol ağbimiz oradaydı, kendisine sordum, hayırdır bu ne kalabalık diye. Bana Ticaret Bakanı geldi Selim, siyasilere haber etmedik dedi. O öyle cevap verince kafamı bir çevirdim, baktım siyasi partilere haber etmedik deyince tamam dedik. Bir baktım AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç orada, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan orada. Dedim onlar siyasi parti değil mi?”
O BİZİM BAKANIMIZ
Mecit Erol’un kendisine “o bizim bakanımız.” şeklinde cevap verdiğini belirten Uyar, “Nasıl yani sizin bakanınız bizim bakanımız olmuyor mu? Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı değil mi? Sadece AK Parti ve MHP’nin bakanı mı? dedim. Ben de Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın çıkmasını bekledim. Sanıyorlar ki AK Parti ve MHP’nin bakanı olduğunu sanıyorlar kendilerini. Bakan bey kapıdan çıktığında yanıma bir kardeşimiz geldi, kardeşimiz sayın bakanın elini sıktı ve kendisine Keşan’ın eksiklerini söyledi. Sayın bakanım Keşan’da doktor eksiğimiz var. O arada Gürcan Kılınç müdahale ederek sadece Kulak Burun doktoru eksiğimiz var diye cevap verdi. Keşan da eksikler çok aslında da eksikleri de bildirmiyorlar. Ondan dolayı bu sefer ben devreye girdim. Sayın bakanım dedim eksikler çok, sadece doktor eksiği değil ekipman eksiği de var. Alette yok edavatta yok, onun için Keşan’aki hastaların çoğu mecburen ya Edirne’ye ya da Tekirdağ’a gidiyor. Ondan dolayı bu konuyu dile getirdim.”dedi.
“BAKANA HAKKANİYETLİ ADİL DEĞİLSİNİZ DEDİM”
Uyar, Ticaret Bakanı’nın hakkaniyetli ve adil olmadığını yüzüne söylediğini de vurgulayarak “ Dedim ki sayın bakanım, sizler hakkaniyetli ve adil değilsiniz. Eğer adil olmuş olsaydınız, Keşan’da 12 parti ve belediye başkan adayları var. Seçim sürecinde sırf bir tarafa devletin gücünü vermeye çalışıyorsunuz. Sanki sadece bu hükümetin yani AK Parti ve MHP’nin bakanı olarak davranıyorsunuz. Aslında insanlar seçim süreci bittiği zaman rozetlerini çıkartırlar ve herkese eşit olması gerektiğini hatırlamaları lazım. Ama tabi ben bunu yüzlerine söyleyince bu sefer hepsi bozuldular. Helvacıoğlu ile beraber biz 12 tane siyasi parti adayıyız. Hakkaniyetle bir seçim süreci olmadığını beyan ettim. Mustafa Helvacıoğlu ile eşit şartlarda yarışmadığımızı sayın bakana söyledim. Ne hikmetse her gün bir bakan, bir milletvekili, bir bürokrat onun seçimi kazanabilmesi için hepsi çaba gösteriyor.” Şeklinde konuştu.
KORKMASI GEREKEN BİZİ AMA KORKAN ONLAR
Bakan Bolat’a “Siz devletin kurumlarının başındasınız. Böyle bir haksızlık olur mu? Sizler aynı zamanda bizim de bakanımızsınız.” dediğini de hatırlatan Uyar açıklamasına şöyle devam etti. “Ticaret Bakanı’na bugün bunu söyledim ve bunu kameralara bile yansıtmadılar. Ne kadar korkuyorlar. Neden, korkması gereken bizi değil mi? Normalde laf bile söyleyemeyiz. Ama bizim haklarımıza giriyorlar, Bizler bu yarışta çoluk çocuğumuzun da rızkını vererek, insanlara bir şey anlatmaya çalışarak, emeklerimizi bile heba etmeye çalışıyorlar. Yazık günah değil mi? Ben bugün Ticaret Bakanı’na dürüst değilsin, adil değilsin, hakkaniyetli değilsin dedim. Eğer ki adil olsaydınız bizi de o Ticaret Odası’nın toplantısına dahil ederdiniz. Keşan’da ne yapmak istiyorsanız biz de sizin bilgilendirdiğiniz kadar biz de halkımızı bilgilendirebilirdik. Türkiye’de sadece sizin seçmenleriniz yok. Bizlerin de seçmenleri var ve bunları biz de dile getirebilirdik. Önemli olan Keşan’ın yararına olan işleri takip etmek. Ama sizlerin öyle bir çabası yok.”
ELLERİYLE YANAKLARIMI SIKTI
Sayın bakanın daha sonra elleriyle yanaklarımı sıktığını da belirten Uyar “Ben de kendisine dedim ki sayın bakan sizler yanaklarımı sıkarak bana güç gösterisi yapmaya çalışıyorsunuz. Ama bizler halkız, halk her zaman sizlerden daha güçlüdür. Onun için bu yaptığınız hareket beni susturma hareketidir. Allah’ın izniyle bizler susmayız, çünkü biz halkın içinden gelen insanlarız, halkın gerçek sorunlarını bilen insanlarız. Şu an sırf seçim kampanyasında bütün kurumlar Helvacıoğlu’na hizmet ediyor, böyle bir şey var mı? Böyle olur mu, hakkaniyet nerde kaldı?, adalet nerde kaldı? Bu kadar haksızlık olur mu?”dedi.
BAKANLAR BÜROKRATLAR KENDİLERİ ADAYMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORLAR
Uyar, devletin bakanlarının bürokratlarının sanki seçime kendileri giriyor gibi çalıştıklarını da belirterek “ Bu yanlıştır, ayıptır, kul hakkıdır. Sizler artık devletten aldığınız maaşlarınız var. Bu maaşları da bu ülkede yaşayan tüm insanlardan kesilen vergilerle alıyorsunuz. Artık siz rozeti çıkarttınız, bunun farkında değil misiniz? Siz artık siyasi partinin değil devletin bir kurumunu temsil ediyorsunuz? Devletin bakanısınız. Buradan Keşan halkımızı bu konuyu iletelim dedik, oradaki kameralar çekti bunu ama kameralara göstertmediler bile. Niye halkı göstertmiyorsunuz, izlesin halk. Neden göstermiyorlar çünkü haklı olduğu mu biliyorlar. Orada diğer siyasi partilerin de olması gerekiyordu. Orada sadece AK Parti’nin İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP’nin İlçe Başkanı Adnan İnan’ın mı olması gerekiyor. Bizlerin de orada olması gerekiyordu. Onu Ticaret Odası mı yaptı. O zaman Ticaret Odası’na diyecektiniz ki diğer siyasi partilerin de burada olması gerekiyor. Onların da bilgilendirilmesi gerekiyor. Ama buradaki farklı algı ne? Sadece Helvacıoğlu’nun seçimi kazanabilmesi için devletin her şeyi kullanılıyor. Yazıktır, günahtır, bu bütün insanlara haksızlıktır. Bizim seçmenimize de yapılan haksızlıktır. Hakkaniyetsiz ve adaletsiz bir davranıştır. Yapmayın, bizler ülke düzelsin istiyoruz. Kimsenin hakkına hukukuna girmeden düzelsin istiyoruz.” Dedi.
YAPILANLARIN HEPSİ YANLIŞTIR
Bu yapılanların hepsi yanlış olduğunu da hatırlatan Uyar, “Kim olursa olsun bizim bir Allah’a can borcumuz var. Allah’tan başka kimseden de korkmam çekinmem. Madem siyasi partiler davet edilmedi. Gürcan Kılınç ve Adnan İnan niye orada? Ben neyim, biz Nijerya’dan mı geldik? Nerden geldik biz, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil miyim? Buradan herkese hakkaniyetli seçim olması için çağrıda bulunuyorum. İnsanları böyle kandırmakla olmaz. Şu an bir algı operasyonu var. Neymiş eğer ki devletin tüm kurumları olursa, iktidar adayları seçilirse hizmet gelecekmiş. Hayır öyle bir şey yok, hükümet yerel iktidarda kim olursa olsun, eğer ki projesini getirdiği zaman hizmet etmek zorundadır. Bu bu kadar basittir. Şu an seçimi kaybedeceklerini anlayanlara sesleniyorum, seçimi kaybedeceğinizden dolayı her gün bir bürokratla, bir milletvekili ile bir bakanla kazanmaya çalışıyorsunuz.” Şeklinde konuştu.
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK
Uyar, korkunun ecele faydası olamdığını belirterek açıklamasını şöyle tamamladı.“Sandıkta halk bunun cevabını 31 Mart’ta verecek. Bu kadar adilsizlik olmaz, bu kadar hakkaniyetsizlik olmaz, bu kadar adaletsizlik olmaz. Ben kendi imkanlarımla seçim çalışmalarımı sürdürüyorum. Bir iddia da belediyede evraklar yanıyormuş, hangi evraklar yakılıyor?. Bakalım seçimden sonra ne olacak? O yanan evraklar çıkmayacak mı ortaya? Allah’ın izniyle göreve geldiğimde bir bir ortaya çıkartacağım o evrakların hepsini

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA