SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yaşadığı ve gördüğü her şeyi 34 yıldır not ediyor.

Yaşadığı ve gördüğü her şeyi 34 yıldır not ediyor.
Bu haber 11 Şubat 2019 - 14:17 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

Edirne’nin  Keşan ilçesine bağlı Akçeşme köyündeki bir çiftçi,tuttuğu günlükte, sosyal hayatının yanı sıra gübre, tohum, akaryakıt ve ürün fiyatlarını da  not ediyor.
Çiftçi Kamuran Kurnaz,  1985 yılından bu yana tuttuğu günlüğünde Türkiye’de ve dünya’daki önemli olayları da  defterinin sayfalarına işliyor.

Kurnaz,yazmaya 1985 yılında başlamış ve halen de devam ediyor.Kurnaz ilk günü de şöyle anlatıyor.”1985 yılı 22 Şubat tarihinde not tutmak aklıma geldi.Önce hava olaylarını yazmaya başladım. Her taraf karlı idi  hava çok soğuk ve cuma günü idi 22 şubat.Ve ondan sonra  bu yazılarımı  aralıksız   olarak bu güne kadar devam ediyorum.”

Çiftçi Kurnaz,hava olaylarının yanı sıra,mazot ve gübre fiyatlarını yazmayı ihmal etmemiş.Kahve de bqazen kendisne geçmiş yıllardaki fiyatlar sorulduğunda hemen defterlerine bakarak istenilen ürün veya akaryakıt fiyatını da buluyor.

Köyde yaşanan bazı önemli olayları da notlarına ekleyen Kurnaz,”Trafik kazası olan bir çok notlarımı da defterlerime yazdım. İşte doğumları, düğünleri bayramları,  ne zaman olduklarını bunları detaylı olarak hepsini yazdım. Bu gibi çalışmalarımı ömrümün olduğu kadar daha devam edeceğim.”

.

 

 

Kurnaz’ın bir günlük notunda şu ifadeler yer alıyor:”Köyümüze gelen  yeni imam Ömer var.Ömer 2018- 8 haziran tarihinde onunla olan bir hatırımızı okuyorum. Hava açık hafif poyraz, saat  altı  kahveye gittim geldim çiçekleri suladım  aşağıdan  çuvallara saman koydum. Evde arabayı yıkadım.Cumaya gittim. Yeni  imam Ömer,Ali Onar,Zeynel Tuna, Ömer  Dural,Mehmet Nalbantlar ve ben Cuma  namazını kıldık.hava ağır sıcaktı. Ve böylece o günü bitirmiş olduk.”

Kurnaz,günlük  tutmaya  ömrünün sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

TRT HABER’de de Kurnaz’ın günlüklerine yer verdi.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA