SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Yardım tırı yola çıktı

Yardım tırı yola çıktı
Bu haber 01 Şubat 2017 - 16:43 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

KYK’dan Halep’e yardım TIR’ı

Edirne’deki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler tarafından toplanan 1 TIR yardım malzemesi törenle yola çıktı.

Uğurlama törenine KYK İl Müdürü Mustafa İkiz, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, İl Müftü yardımcısı Mehmet Çelebi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü temsilen Şube Müdürü Nurgül Kahraman ; Gençlik Merkezi Müdürü Zekeriya Bayrak, Kızılay Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Avukat Ayhan Demir, Kızılay ve KYK çalışanları ve öğrenciler katıldı.

KYK İl Müdürü Mustafa İkiz yaptığı konuşmada “Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak dünyanın gözü önünde insanlık dramına sahne olan Halep için “Halep Bizdir, Halep Bizdendir, Halep Bizimledir” adı altında bir yardım kampanyası başlattık. 19 Aralık’ta başlayan kampanyamız 30 Aralık’a kadar devam etti. Kampanyada, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’taki 686 yurtta kalan 500 binden fazla gencimiz, “Gönül Bağı” etkinlikleri adı altında birçok sosyal sorumluluk projesine imza attığı gibi, mazlum ve mağdurun yanında yer alarak Halepli kardeşlerine yardım eli uzattı” dedi.

Edirne il ve ilçelerde yer alan 10 yurtta 7 binden fazla öğrenci ile esnafları ve hayırsever vatandaşları ziyaret ederek 996 adet gıda paketi, 57 adet giyim paketi, 89 adet temizlik paketi, 8 adet mutfak eşyası, 7 koli battaniye ve 1 adet çadır takımı olmak üzere toplamda bin 158 adet yardım kolisiyle dolu 1 TIR yardım malzemesi topladıklarını ve Kızılay yetkililerine teslim ettiklerini, Kızılay yetkililerinin de bu yardımları organize ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını belirten İkiz konuşmasına “Bizler rahmet ve merhamet Medeniyetinin çocuklarıyız. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” anlayışına sahip bir milletin fertleriyiz.

Dünyada her zaman zalimler ve mazlumlar olacaktır. Bizler zalimlere karşı mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz. Halep’te çoluk çocuk, kadın, ihtiyar denilmeden yapılan katliamda Zalimler, bu katliamları ile aynı zamanda bir medeniyeti ve insanlığı da katlettiler. Milyonlarca insanı da yerlerinden yurtlarından ettiler.

Biz mağdur ve mazlum halklara yardımları yaparken din, dil, ırk, mezhep ayırmadık. Nerede bir mağduriyet varsa oraya sahip çıktık. Bizim anlayışımız budur. Milletimiz bundan sonra da hiç şüpheniz olmasın yardımlarına devam edecektir” dedi. İkiz, yardım kampanyasında emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Törende konuşma yapan Kızılay Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Avukat Ayhan Demir, KYK ve öğrenciler tarafından toplanılan yardımların önemli dolduğunu, Suriye’deki durum nedeniyle Kızılay’ın yardımları organize bir şekilde yerine ulaştırdığını belirterek teşekkür etti.

Öğrenciler adına konuşan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisi Melike Sevde Yıldırım, “Edirne’deki yurtlarda kalan öğrenciler olarak Halep’teki olaylara kayıtsız kalamazdık. Kardeşlerimizin acısını biraz anlamak için,böyle bir çalışma yapıldı. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, oradaki arkadaşlarımıza sabır diliyoruz” dedi.

Program sonunda Müftü Yardımcısı Mehmet Çelebi’nin yaptığı duaya tüm katılımcılar iştirak etti. Daha sonra yardım malzemelerini taşıyan TIR, Halep’e uğurlandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA