Yapman yeniden başkan

Güncel Haberler

Türkiye Sualtı Suüstü Arama Kurtarma Federasyonu Başkanı Savaş Yapman, 16 Şubat 2015 Pazartesi günü Diyarbakır’da yapılan olağan Genel Kurul’da tekrar başkan olarak seçildi.

Yapman konuyla ilgili olarak bir yazılı açıklama yaparak şunları söyledi .

“Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü (KBYSK) Federasyonumuzda artık 5 üye olarak temsil edilmektedir. Bu üyeler ile “Türk Arama Kurtarma Konfederasyonu” kuruluşunda yer alacaktır.

15-16 Şubat  2015 tarihlerinde Diyarbakır’da yaptığımız ilk olağan genel kurulumuzda çalışmalarımızı yürüten tüm kurucu yönetim kurulumuza ve organizasyonu hazırlayan kurucu yönetim kurulu başkan yardımcılarımız İlhami Çakmak ve Mesut Güney arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
15 Şubat Pazar günü yapılan olağan Genel Kurulda yeni yönetim kurulumuz seçilmiştir. Yeni yönetim kurulumuzun beni yeniden başkan seçmeleri ve bu onurlu görevi tekrar vermiş olmalarından dolayı güvenlerine ve itimatlarına layık olacağıma söz veriyorum.
Bizler, sualtı-su üstü kavramının sadece deniz kıyı bölgelerini değil, ülkemizin her köşesini kapsadığına inandığımız için merkezimizi Diyarbakır olarak belirledik. Çalışma sürecimizde bizlerden desteğini esirgemeyen Diyarbakır Valimiz Sn. Hüseyin AKSOY ‘a gönülden şükranlarımızı sunuyoruz.

16 Şubat Pazartesi günü Diyarbakır Ticaret Borsası Konferans salonunda yaptığımız mini çalıştaya Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelerek katkı sunan tüm katılımcılara ayrıca  teşekkür ediyorum. Bu güne kadar yaptıkları Arama-Kurtarma çalışmaları ile ilgili yapmış oldukları sunumlar ile bize aktardıkları bilgi ve önerilerine müteşekkirim.

Yeni Yönetim Kurulumuz;
Savaş Yapman,   Yönetim Kurulu Başkanı,
Said Gürer,   Genel Sekreter,
Murat Kulakaç,   Sayman,
İlami Çakmak,   Başkan yardımcısı,
Nevzat Çetin.   Başkan yardımcısı,
Şengül Barın,   Başkan yardımcısı,
Murat Nezir Ensari,   Başkan yardımcısı,
Ömer Babrak.   Başkan yardımcısı,
Mesut Bozkurt,  Başkan yardımcısı,
Mesut Güney,   Eğitim ve Operasyon kurulları Başkanı,
 
Milli ve vicdani bir görev olan, Arama-Kurtarma faaliyetlerinin Sualtı-Su üstü ve Havasız ortam ile ilgili bölümlerinde Ülkemize katkı sunacak olan yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyor ve başarılı olacaklarına inanıyorum.

Şubat ayı içinde yeni yönetim kurulumuz yapacağı ilk toplantıda öncelikle İl temsilciliklerinin belirlenmesi çalışmalarına başlayacaktır.  Bu çalışmada gönüllü olarak başvuran halen Arama-kurtarma çalışmalarında aktif görev alan arkadaşlar, bu güne kadar bu faaliyetlerde tecrübeleri olanlar  ve sualtı camiasında birikimleri ile kendini kanıtlamış olan arkadaşlarımızın önceliği olacaktır. Temsilcilikler bir ya da birden fazla kişiden oluşabilecektir. Bilinmesi gerekir ki, “İl temsilcilikleri” bir kartvizit ünvanı değil, gönüllü çalışma , katkı sunma ve zaman ayırma sorumluluğudur.

Bir diğer çalışma ise, Eğitim ve Operasyon kurullarının belirlenmesi, eğitim dizelerinin hazırlanarak ilgili kurumlara iletilmesidir.

Bizler bu güne kadar bu alanda yapılan çalışmaların üstüne oturmak ya da çıkmak amacı ile değil, mevcut ya da yeni kadrolara daha ileri
Seviyelerde eğitimler verip, daha ileri seviyelerde tecrübe ve bilgi sahibi kadroların oluşturulmasını sağlamak amacı ile yola çıktık.

Sevgi ve saygılarımla,
Yönetim Kurulu Başkanı
Savaş Yapman